Birleşik Kamu-iş'ten Taziye Ziyareti

Birleşik Kamu-İş’ten “Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi” Platform Komitesine İzmir'de Taziye Ziyareti

Haberler 12.10.2015, 20:20
Birleşik Kamu-iş'ten Taziye Ziyareti

KamuGundemi.com - Birleşik Kamu-İş’ten “Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi” Platform Komitesine İzmir'de Taziye Ziyareti

Birleşik Kamu İş İzmir İl Temsilciliği üyeleri Konak’ta bulunan sendika binası önünde toplanarak 10 Ekim’de Ankara’daki katliamda kaybettiğimiz yurttaşlarımızı anmak ve acıyı paylaşmak, yurttaşlarımızın en temel hakkı olan yaşama hakkına sahip çıkmak, terörü, terörü siyaset edinenleri ve terörden nemalananları kınamak amacıyla bir araya geldi ve kitlesel basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına Birleşik Kamu-İş Genel Örgütlenme Sekreteri Barış Düdü, Genel Eğitim Sekreteri Semra Pektopal ve Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Doğan Koç’ta katıldı. "Teröre teslim olmayacağız" pankartı açarak ve slogan atarak saldırıyı protesto eden konfederasyon üyeleri, daha sonra saldırıda hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulundu.

Yapılan basın açıklamasından sonra Birleşik Kamu-İş Genel Merkez Yöneticileri Barış Düdü, Semra Pektopal, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Doğan Koç öncülüğünde sendika üyeleri Gündoğdu Meydanına giderek taziye ve geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.  

Ankara’da 10 Ekim’de bombalı terör saldırısının gerçekleştiği “Emek, Barış, Demokrasi Mitingi” komite üyeleri DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin, saldırıda katledilen arkadaşlarını anmak için Gündoğdu Meydan’ında toplandığı alana giren Birleşik Kamu-İş üyelerini komite sözcüsü anonsuyla karşılandı. Birleşik Kamu-İş Genel Örgütlenme Sekreteri Düdü, Genel Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Semra Pektopal ve TümYerel-Sen Genel Başkanı Doğan Koç, anma etkinliği platformuna çıkarak komite yöneticilerine taziyelerini ilettiler.

Birleşik Kamu-İş’in taziye ziyareti platform sözcüsü tarafından kitleye duyurularak “sınıf dayanışması temelinde acımızı paylaşmaya gelen Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu üyelerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@