Birleşik Kamu İş Konfederasyonundan Suç Duyurusu ve çağrı Bir kerecik istifa et!

Birleşik Kamu-iş Konfederasyonu da Aile Bakanı hakkında suç duyurusunda bulundu ve ekledi Bir Kerecik İstifa ET!

Haberler 25.03.2016, 19:43 25.03.2016, 20:12
Birleşik Kamu İş Konfederasyonundan Suç Duyurusu ve çağrı Bir kerecik istifa et!
Birleşik Kamu-iş Konfederasyonu da Aile Bakanı hakkında suç duyurusunda bulundu ve ekledi Bir Kerecik İstifa ET!

Bakan Sema Ramazaoğlu Hakkında Suç Duyurusu Yaptık.


Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında suç duyurusu yaptı.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş MYK üyeleri Semra Pektopal, Barış Düdü ve bağlı sendikaların genel başkanları, şube yöneticileri ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun Karaman'da çocuk öğrencilere tecavüz skandalıyla ilgili “Bu, bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön palana çıkmış bir kurumumuzu karalama için gerekçe olamaz” sözlerini yargıya taşıdık.

Konfederasyonumuz ve bağlı sendikalar adına Genel Başkan Hasan Kütük, MYK üyeleri Semra Pektopal ve Barış Düdü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu hakkında 'suçu ve suçluyu övme, görevi ihmal' gerekçeleriyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
 
Ankara Adliyesi önünde bir araya Birleşik Kamu-İş üyeleri, “'O konuşamıyor olabilir! Ama sen sessiz kalma suça ortak olma” pankartı açıp sık sık “Çocuğa Cinsel Tacize Son!”, “Bakan İstifa”, “AKP  Çocuğa Dokunma!”,”Tecavüze Sessiz Kalma, Suça Ortak Olma” sloganları attı.

“ENSAR VAKFI’NIN İLK VUKUATI DEĞİL”

Birleşik Kamu-İş MYK üyesi Semra Pektopal, ülkenin çeşitli yerlerinden gelen çocuğa yönelik “cinsel istismar” haberleriyle sarsıldıklarına işaret etti.

Pektopal, Bakan Ramazanoğlu’nun “Bu, bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön palana çıkmış bir kurumumuzu karalama için gerekçe olamaz” sözlerini hatırlatarak, “Bu sözleri ile söz konusu vakfın avukatlığına soyunmuştur. Bakanın biraz bilgisi olsa Karaman’daki olayın Ensar Vakfı’nın ilk vukuatı olmadığını, buna bir kere rastlanmış olmadığını bilirdi. Biz kendisine hatırlatalım. Herhalde kendileri Türkiye’den bihaberler. Hatırlanacağı üzere aynı vakıf, 2008’de Çorum’da da yine çocuk istismarıyla gündeme gelmişti” şeklinde konuştu.

Hükümet yetkilerinin her zaman olduğu gibi asıl suçluları örtbas etmek ve toplumdaki tepkiği başka yöne kanalize ettiklerinin altını çizen Pektopal, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Karaman’da yaşanan çocuk istismarı olayı toplumumuzda derin bir yara açmıştır, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, bu hukuka aykırı açıklaması ve tavrı ile yarayı daha da derinleştirmiştir. Bu tavır ve söylem kabul edilemez. O yüzden de Sema Ramazanoğlu hakkında yukarıda bahsedilen müsnet suçlardan soruşturma başlatılarak kamu davası açılmasını sağlamak üzere Savcılık tarafından TBMM'ye fezleke gönderilmesini talep ettik.”


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@