Bem-Bir-Sen'den Bayırbucak Türkmenlerine Bir Tır Gıda Yardımı

Bir

Haberler 26.11.2015, 12:42
Bem-Bir-Sen'den Bayırbucak Türkmenlerine Bir Tır Gıda Yardımı

ANKARA (ANKA) -Bem-Bir-Sen, İnsani Yardım Vakfı (İHH) ile yaptığı ortak çalışma sonucunda, bombardıman altında bulunan Türkiye sınırında yer alan Türkmen köylerine gıda yardımında bulundu. Bem-Bir-Sen Hatay Şube Başkanı Murat Başar, Şube Başkan Yardımcısı Ömer Yarar’ın, İHH İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mesut Şen’e bizzat teslim ettiği bir tır malzeme Türkmenlerin yoğun olarak kaldığı Yayladağı sınır kapısına yakın köylere ulaştırıldı.

-“TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”-

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay konuya ilişkin yaptığı açıklamada Bayırbucak Türkmenlerinin yaşadığı sıkıntılar sona erene kadar yardımların devam edeceğini ifade etti.

İHH ile birlikte organize edilen kampanyada ekmeklik un, yiyecek malzemeleri ve yaklaşan kış şartlarına uygun kıyafetlerden oluşan bir tır malzemeyi Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine gönderdiklerini belirten Turbay, şunları aktardı:

“Türkmen kardeşlerimizin içerisinde kaldığı bu ateşi söndürmemiz gerekiyor. Bem-Bir-Sen olarak Suriye'deki Türkmen kardeşlerimize bir tır dolusu gıda malzemesi göndermek suretiyle kardeşlerimizin ihtiyacını az da olsa karşılayabilme arzusundayız. Düzenlenen yardım hareketlerine destek veriyoruz ve bölgeye çok daha fazla yardım malzemesinin gönderilmesi adına çalışıyoruz. Malzemeler Türkiye’nin Suriye sınırında bulunan Türkmen köylerine gönderildi.

Oradaki sıkıntılar bitinceye dek, benzer girişimlerimiz devam edecek. Sınırımızda bulunan Bayırbucak Türkmenleri sınırlı imkânlara rağmen çok büyük işler başardı. Bayırbucak Türkmenlerinin katledilmesini ve yalnız bırakılmasını asla izin vermeyeceğiz.” (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@