Bayramlar kutlanamıyorsa ülke yönetilemiyor demektir.

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile bir kutlama mesajı yayınlayan Eğitim İş Samsun Şube Başkanı; Rüstem KARA “Bayramlarımız ulusal bütünlüğümüzün güçlendiği dayanışmanın birlik ve beraberliğin en üst düzeyde gerçekleştiği günlerdir. Bayramlar kutlanamıyorsa ülke yönetilemiyor demektir.”

Haberler 30.08.2015, 17:16
Bayramlar kutlanamıyorsa ülke yönetilemiyor demektir.

demokratsamsun.com - 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile bir kutlama mesajı yayınlayan Eğitim İş Samsun Şube Başkanı; Rüstem KARA “Bayramlarımız ulusal bütünlüğümüzün güçlendiği dayanışmanın birlik ve beraberliğin en üst düzeyde gerçekleştiği günlerdir. Bayramlar kutlanamıyorsa ülke yönetilemiyor demektir.” dedi.

Eğitim İş Samsun Şubesinin 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile yayınladığı kutlama mesajını basınla ve kamuoyu ile paylaşan KARA, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının iptal edilmesi ile ilgili yaptığı açıklamada bu tutumun acizlikten kaynaklandığını vurgulayarak;  
“30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinin bir bölümünü iptal edecek kadar önemli terör olayları yaşanıyorsa, o zaman ülkemizi yöneten siyasi iktidarın görevini yapamadığı ortaya çıkmıştır. Bir taraftan bayram dahi kutlayamadığın olağan üstü koşulları yaşarken, diğer taraftan TBMM olağan dışı olaylar yaşandığı gerekçesiyle ana muhalefet tarafından toplantıya çağırıldığında önergesini oylarınızla geri çeviriyorsunuz. Ülkenin her tarafı Suruç’ta yaşanan katliam ile birlikte adeta savaş alanına dönmüşken, onca askerimizi, polisimizi şehit edenlerin her türlü terör örgütünün eylemleri karşısında bayramı tatil ediyorsunuz. Böyle bir kararla terör örgütünün istediği yapılmış olacaktır. Bayramları sadece eğlence gören bir anlayış çok hatalı bir yaklaşımdır.” dedi..

Eğitim İş Samsun Şubesi tarafından yayınlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajı:

Mustafa Kemal’in önderliğinde emperyalist işgalci güçlere karşı 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlayan Ulusal Kurtuluş Savaşı, 26 Ağustos 1922’de düşmana karşı verilen kararlı ve inançlı amansız mücadeleyle 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlandırılmıştır. Yok edilmeye çalışılan bir ulus, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyen emperyalist güçlere gereken dersi vermiştir. Bize düşen görev o ruhla 30 Ağustos Zafer bayramını kutlamak olmalıdır Karar verme ve yönetme yetkisinin tek bir kişinin elinde toplandığı padişahlık sisteminden demokratik bir cumhuriyete giden yol böylece açılmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor, başta Büyük Önderimiz Atatürk olmak üzere canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.29.08.2015

Rüstem KARA

Eğitim İş Samsun Şube Başkanı

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@