Başkentin kalbinde 'İnsanlığa' yapılan bu saldırı her yönüyle aydınlatılmalıdır

Eğitim-iş Bartın Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Barbaros YAMAN Ankara'daki katliamı kınarken, başkentin kalbinde “insanlığa” yapılan bu saldırı her yönüyle aydınlatılmalıdır dedi.

Haberler 13.10.2015, 00:48
Başkentin kalbinde 'İnsanlığa' yapılan bu saldırı her yönüyle aydınlatılmalıdır

Ülkemiz cumartesi günü başkent Ankara’da tarihinin en kanlı terör saldırısına sahne oldu. Çeşitli demokratik kitle örgütlerinin ve siyasi partilerin düzenlemiş olduğu izinli ve yasal mitingde, toplanma yeri olan tren garı önünden mitingin yapılacağı Sıhhiye meydanına yapılan yürüyüş sırasında, iki ayrı yerde meydana gelen patlamada 100’ün üzerinde yurttaşımız yaşamını yitirmiş ve yüzlerce yurttaşımız da yaralanmıştır.

Vahşet boyutlarındaki insanlık suçu bu terör saldırısını planlayanları, gerçekleştirenleri ve suskun kalarak zımnen onaylayanları lanetliyoruz. 7 Hazirandan bu yana ülkemizin
her yerinden çığlıklar yükseliyor, yüreğimize ateş düşüyor, içimiz yanıyor. BOP hedefleri doğrultusunda Türkiye’yi parçalamak isteyen emperyalist sistem, emrindeki terör
örgütleri eliyle ülkemizin birliğini, dirliğini ve kardeşliğini bozarak, Türkiye’yi sonu olmayan bir karanlığa sürüklemek istemektedir. Türkiye’nin ulusal birlik ve bütünlüğüne kasteden terör ve onu yaratan ve destekleyen güçler karşısında akılcı davranmak, ülkemizi kan gölüne çevirmek isteyen güçlere meydan vermemek zorundayız.

Bu noktada ülkemizin politik sistemi içerisinde yer alan başta siyasi erk olmak üzere, bütün partilere ve yurttaşlara önemli görevler düşmektedir. Öncelikle TBMM terörizm
gündemiyle acilen toplanmalı ve siyasi erk Ankara’daki bu kanlı saldırıyı gerçekleştirenleri, planlayanları ve uluslararası uzantılarını ortaya çıkarmalı, başkentin kalbinde “insanlığa” yapılan bu saldırı her yönüyle aydınlatılmalıdır. 

Terör nereden gelirse gelsin insanlık suçudur. Bu nedenle Suruç’ta ölen gençlerimiz, Dağlıca’da şehit edilen askerlerimiz, Diyarbakır Hani yolunda çocuğunun ve eşinin gözleri önünde şehit edilen polisimiz ve son olarak Ankara’da yaşanan insanlık dışı katliamda ölen emekçilerimiz ve gençlerimiz bizim evlatlarımız, yurttaşlarımızdır.

Bu bağlamda; Ankara’daki katliamda kaybettiğimiz yurttaşlarımızı anmak ve acıyı paylaşmak, yurttaşlarımızın en temel hakkı olan yaşama hakkına sahip çıkmak, terörü, terörün arkasındaki güçleri kınamak amacıyla, Bartın Eğitim-İş Yönetim Kurulu olarak bağlı bulunduğumuz Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’nun aldığı 12 Ekim Pazartesi günü iş bırakma ve hafta boyunca iş yerlerimize siyah kokartlarımızla gitme eylemine tüm üyelerimizle birlikte katılıyoruz. 

Bu kanlı saldırıda hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve tüm ulusumuza başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Doç. Dr. Barbaros YAMAN

Bartın Eğitim-İş Yönetim Kurulu Adına

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@