Başından sonuna mülakat süreci...

Okul Yöneticiliği Mülakat Sürecinin Başından Sonuna Takipçisi Olduk

Sendika 27.07.2017, 23:07 27.07.2017, 23:09
Başından sonuna mülakat süreci...

Anadolu  Eğitim Sendikası Kayseri Şubesi Olarak Okul Yöneticiliği Mülakat Sürecinin Başından Sonuna Takipçisi Olduk

KAYSERİ   İL  MİLLİ  EĞİTİM  MÜDÜRÜ ve  EKİBİNİ  MÜLAKATLARDA GÖSTERDİKLERİ  ŞEFFAFLIKTAN  ÖTÜRÜ  TEBRİK  EDİYORUZ

Anadolu Eğitim Sendikası Kayseri Şubesi ; İlimizde gerçekleştirilen yönetici görevlendirme sürecine ilişkin yaptığı değerlendirme.

       Milli Eğitim Bakanlığı  22 Nisan 2017 Cumartesi günü 30046 sayılı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.Ardından Bakanlık geçtiğimiz günlerde Yönetici Görevlendirme Kılavuzunu da yayınladı. (http://kayseri.meb.gov.tr/download/yon_takvim-2017.pdf) Yayınlanan takvime göre İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde hummalı bir çalışma başladı.

       Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğünde de bu takvim doğrultusunda iş ve işlemler ilgili şube müdürlüğünce  gayet şeffaf bir şekilde yürütüldüğünü gözlemledik. Süreç başından sonuna kadar her zaman olduğu gibi sendikamız tarafından titizlikle  takip edildi.

        Öncelikle yönetici görevlendirme duyurusu yapıldı ve akabinde EK-1 değerlendirme puanları İl Müdürlüğünün sitesinde herkese açık olarak ilan edildi. http://kayseri.meb.gov.tr/download/yon_mul-2017.pdf   (Bunu yapan il sayısı sınırlı)

        Başvuru yapan 1300 yönetici adayı yoğun ve titiz bir çalışmayla cevapların komisyon önünde yazılı olarak verilmesi ve kura-soru sistemi ile mülakata alındı. Mülakat ve EK-1 sonuçlarının takvimde belirtilen zaman diliminde İl Müdürlüğünün sitesinde herkese açık olarak duyurulacağını ilgili şube müdürlüğünden öğrenmiş bulunmaktayız.

        Daha önceki yıllarda listelerin kahve köşelerinde , okey masalarında hazırlandığına tanık olduk.BİR sendikasının başkanının hazırladığı listeye tanık olduk. BİR sendika başkanın yönetici atama sürecinde Valilik onayından önce inha listesini yayınlamasına tanık olduk. BİR sendika başkanın İl Milli eğitim Müdürüne “ya bizimle çalışırsın ya da sen de diğerleri gibi gidersin” restini çekmesine tanık olduk.Sendika olarak  önceki yıllarda bunları hep basın yayın yoluyla kamuoyu ile paylaştık.

       İl Milli Eğitim Müdürü Osman ELMALI ve değişen ekibini takdir etmemizdeki en sahih gerekçe yukarıda  belirttiğimiz mide bulandırıcı Ali Cengiz oyunlarının hiç birine taviz vermeyen devlet ciddiyeti ve vakarına  sahip bir yöneticilik örneği sergilemesindendir.Kayseri İl Milli Eğitimi gerçekten yöneten bir MÜDÜR olması sendika olarak bizi de heyecanlandırdı.

         Önceki yıllarda yapılan hataların bu yıl yapılmadığını , Anadolu  Eğitim Sendikası Kayseri Şubesi olarak gönül rahatlığı ile ifade edebiliriz.Bu durumun ilimizi yakınen tanıyan ve bilen kısa zaman önce İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Osman ELMALI Bey ‘in ve değişen ekibinin  her işte olduğu gibi yönetici görevlendirme gibi en sıkıntılı bir işi şaibeye yer vermeden şeffaf bir şekilde yürüttükleri için bir kez daha tebrik ve teşekkür ediyoruz.

Anadolu Eğitim Sendikası Kayseri Şubesi

Basın Sekreterliği

                                                       

                                                                                                                                                   

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@