Bahçeli: O hâkim görevden alınmalı

Bahçeli: O hâkim görevden alınmalı

Haberler 25.09.2015, 00:41
Bahçeli: O hâkim görevden alınmalı
Cizre’de seçim güvenliği gerekçesiyle sandıkların yerlerinindeğiştirilmesi yönündeki hâkim kararına sert tepki gösterenMHP lideri Bahçeli, “O hâkim görevden alınmalıdır” dedi

Hükümranlık terki
Üç mahallede seçim yapılamıyor diye oradaki sandıkların nakledilmesinin büyük hata olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Bu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin topraklar üzerindeki hükümranlık haklarının bir kısmını seçim bahanesiyle terk etmek demektir” diye konuştu.

550 vekili ne yapacak?
Tayyip Erdoğan’ın “550 yerli ve millî vekil” çağrısını eleştiren MHP lideri Devlet Bahçeli “Çok yanlış konuşuyor. Sözlerinin nereye gittiğini iyi anlamalı. Kalkmış 550 tane milletvekili istiyor. Ne yapacaksın sen Cumhurbaşkanı olarak milletvekilini?” diye sordu. 

Terörle mücadele et!

Devlet Bahçeli, Başbakan Davutoğlu’nun teröre karşı ortak deklarasyon çağrısına da şöyle cevap verdi: Çağrı yapacağına terörle mücadelede kararlılık göstersin. Bize ne çağrı yapacak? Bizi davet edip de ne yapacak yani? Yapamıyorsa iktidarı versin bize.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı’nı Ankara’da karşıladı. Bayram namazını Gazi Merkez Camisi’nde kılan Bahçeli, cami çıkışında vatandaşlarla bayramlaştı. Başbuğ Alparslan Türkeş’in Beştepe’deki kabrini de ziyaret eden Bahçeli,  daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, bayramı çok büyük üzüntü ile karşıladıklarını belirtti. Bahçeli, Arife günü dahi bir Mehmetçiğin katledildiğini, şehit olduğunu hatırlattı. Bayram sürecine yaklaşırken çok sayıda polisin, Mehmetçiğin, korucunun ve vatandaşın şehit edildiğini aktaran Bahçeli, bu sebepten millet olarak büyük bir burukluk ve üzüntü içinde bayramı idrak ediyor olduklarını vurguladı. Bahçeli, şunları kaydetti: “Terörle mücadele kesintisiz devam etmeli ve artık anlaşılmıştır ki terör meselesi Türkiye’de birilerinin söylediği gibi Kürt meselesi değildir. Türkiye’yi bölmeye yönelmiş bir ihanet şebekesinin başta Kürt kardeşlerimiz ve milletimizin bütün fertlerine yapılan saldırıdır. Bunun kökünün kazınması lazımdır ve Türkiye’de bir arada yaşamayı kuvvetlendirebilecek bir kardeşlik ruhunun geliştirilmesinde yarar vardır.”  Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Bahçeli, “Çok yanlış konuşuyor. Cumhurbaşkanı kendisine bir çeki düzen vermeli, sözlerinin nereye gittiğini iyi anlamalı. Kalkmış 550 tane milletvekili; ne yapacaksın sen cumhurbaşkanı olarak milletvekilini?” dedi. 

Pazarlık yapılacak
HDP’li iki bakanın hükümetten istifa etmesine yönelik bir soruya yanıt veren Bahçeli, “Bunun değerlendirilecek hiçbir tarafı yok. Seçim yapmak için her yolu denediler, şimdide beraberce bu hale gelen bir Türkiye’de ortaklarıyla, bana göre göstermelik bir ayrıcalığa düşmüş oldular. Bunun sonunda ya bir pazarlık yapılacak ya da başka şeyler gelişecek” şeklinde konuştu. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun deklarasyon çağrısına karşılık ise Bahçeli, “Başbakanın çağrıdan başka bir gündemi yok. Kendisi çağrı yapacağına terörle mücadelede kararlılık göstersin. Bize ne çağrı yapacak, bizim hayatımız teröre karşı mücadeleyle geçiyor. Bizi davet edip de ne yapacak yani? Yapamıyorsa iktidarı versin bize” dedi.

Hükümranlık hakları
Bahçeli’ye Cizre’de sandıkların taşınmasına yönelik karar da soruldu. Bahçeli: “Cizre’de 8 gün süren ve silahlı kuvvetlerle, emniyet güçleriyle, halkla beraber PKK’nın bir çatışma ortamı var. Burada 3 mahalleye PKK’lılar hakim olmuş ve her tarafı kazmak, silah depoları haline getirmek suretiyle bir tavır ortaya koymuşlardır. Buna son verilecek yerde bu 3 mahallede seçim yapılamıyor diye bir gerekçe ile orada sandıkların kaldırılıp başka bir yere nakli, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin topraklar üzerindeki hükümranlık haklarının bir kısmının seçim bahanesiyle terk etmek demektir. O hakim kimse görevden alınmalıdır ve savcılar harekete geçmelidir.” 

 

 

 

YENİÇAĞ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@