Bağımsız Eğitim Sen, yaşlılara davranış kuralları  müfredatımız da geniş yer tutmalıdır

kamugundemi.com - Bağımsız Eğitim Sen Genel Başkanı Abdullah SOY, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.,

Sendika 01.10.2017, 19:48
Bağımsız Eğitim Sen, yaşlılara davranış kuralları  müfredatımız da geniş yer tutmalıdır

kamugundemi.com - Abdullah SOY, Yaşlılara iyi davranış kurallarının yer aldığı müfredat düzenlemesi yapılmalı, “DÜN  ONLAR VAR OLDUĞU İÇİN, BUGÜN BİZLER VARIZ...ONLARA SAYGIDA KUSUR ETMEMELİYİZ. Toplumumuzun bugünlere gelmesinde büyük emeği ve çabası olan yaşlılarımız, bizim en büyük hazinemizdir.” dedi.


Genel Başkan Soy mesajında şu ifadelere yer verdi: Erken yaşta hak vakii olmadığı sürece, her insanı bekleyen kaçınılmaz bir gerçek vardır. O kaçınılmaz gerçek yaşlılıktır. O’nun her insan için değişik anlamı ve önemi olan yaşlılığın, aslında hayatın çok güzel ve özel bir dönemidir. Yaşlılık dönemi insanların bir çok engelleri doğal olarak yaşadığı bir dönemdir. Sağlık problemleri başta olmak üzere, yaşam kalitesini engelleyen bir çok sıkıntıların baş gösterdiği bir dönemdir, dedi.

Geçmişimiz ile bugün arasında, kültürümüzün ve değerlerimizin yarınlara taşınmasını sağlayan yaşlılarımızın bu zor dönemlerinde aileleri başta olmak üzere belediyeler , kamu kuruluşları ve toplum yek vücut olarak, hayatımızın en kıymetli hazineleri olan yaşlılarımızın yanında olmak zorundayız diyen, Bağımsız Eğitim Sen Genel Başkanı Abdullah SOY, herkesin elbet bir gün yaşlanacağını bilmesi ve gelecekte onların yerine geçeceğimizi daima akıllarında tutulması gerektiğini, Yaşlılara gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan, ihtiyaç duydukları saygı ve sevgiyi esirgeyen, onlara gerekli değeri bir toplumun huzur içinde olması mümkün değildir. Yaşlılara gösterilen önem ve onların sıkıntılarının çözümü için gösterilen çaba o toplumun ne kadar uygar, ne kadar gelişmiş bir toplum olduğunu gösteren barametrelerden biridir, dedi.

Bağımsız Eğitim Sen Genel Başkanı, Abdullah Soy, bugün üzülerek ifade etmek gerekirse; Özellikle Toplu taşım araçlarına binerken, seyahat ederken,gençlerin yaşlılara öncelik sırası ve oturmak için yer vermediğini herkesin bizzat müşahede ettiği bir gerçektir. Bu bizim değer yargılarından uzak nesiller yetiştirdiğimiz gerçeğini yüzümüze vuran en bariz gerçektir. Demek ki okullarda ne kadar dini ağırlıklı bir müfredat verirsek verelim, Ahlaki, insani ve medeni değerleri çocuklarımıza veremiyoruz anlamına gelmektedir. O nedenle Milli Eğitim Bakanlığı, Okullarda okutulan Hayat Bilgisi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi gibi derslerde yaşlılara davranış kurallarının geniş yer verildiği bir müfredatı uygulamaya koymalıdır.Bu çok elzem bir konudur, Çünkü;”GEÇMİŞİNE HOR BAKAN, GELECEĞİNE HOŞ BAKAMAZ.” dedi.

Bağımsız Eğitim Sen Genel Başkanı Abdullah SOY, Toplumumuzun bugünlere gelmesinde büyük emeği ve çabası olan en büyük hazinemiz, yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, kendilerine huzur içerisinde sağlıklı ömür diliyor, ellerinden öperek sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@