Bağımsız Büro-Sen Başkanı Kızılkaya: 1 Mayıs'ta Alanlardayız

ANKARA (ANKA) - Bağımsız Büro-Sen Genel Başkanı Remzi Kızılkaya; memur, işçi, işsiz, emekli, yoksul, kadın ve gençlerle birlikte demokrasi için, ekmek için, daha güzel bir Türkiye’de baskısız, insan onuruna yaraşır bir hayat

Haberler 30.04.2015, 22:26
Bağımsız Büro-Sen Başkanı Kızılkaya: 1 Mayıs'ta Alanlardayız

ANKARA (ANKA) - Bağımsız Büro-Sen Genel Başkanı Remzi Kızılkaya; memur, işçi, işsiz, emekli, yoksul, kadın ve gençlerle birlikte demokrasi için, ekmek için, daha güzel bir Türkiye’de baskısız, insan onuruna yaraşır bir hayat için 1 Mayıs’ta alanlara çıkarak çalışanların sorunlarını hep bir ağızdan haykıracaklarını söyledi.

Bağımsız Büro-Sen Başkanı Kızılkaya, 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, 1 Mayıs’ta tüm Türkiye’de vatandaşların maruz kalınan haksızlıklara karşı hep birlikte sesini yükseleceğini belirtti.

Türkiye’de çalışanların karşı karşıya kaldıkları sorunlara dikkat çeken Kızılkaya, “Güvencesiz çalışma biçimleri, taşeronlaşma, kayıt dışı çalışma, iş kazaları, meslek hastalıkları, sendikal örgütlenme önündeki yasal engeller, işsizlik, yoksulluk ülkede her geçen gün artmaktadır. Çalışanların maruz kaldığı bunca haksızlığa isyan ediyoruz. Ancak bilinmelidir ki; hiçbir baskı, hiçbir güç bizleri ne yolumuzdan döndürebilir ne de yıldırabilir. Bizler tüm çalışanlar insanca bir çalışma hayatına, gelir düzeyine, sendikal haklara sahip olana dek mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

“GÜÇ BİRLİĞİ YAPMALIYIZ”

Türkiye’de yaşam süren tüm vatandaşların sorunlarının ortak olduğunu ve bunun için mücadele vermeleri gerektiğini söyleyen Kızılkaya, “Ortak çıkarlarımızı korumak için tüm kesimler bir araya gelerek güç birliği yapmalıyız. İşçisi, memuru, işsizi, kadını, genci, köylüsü ve özellikle bu kesimlerin sorunlarına çözüm önerileri üretmek ve bunun için mücadele etmekle yükümlü olan sendikalar. Tüm toplumsal kesimler biraraya gelerek seslerini daha gür şekilde duyurmalı ve yaşanılan sorunlara dikkat çekmelidir” dedi.

-ADALET İSTİYORUZ-

Kızılkaya, işçiler, memurlar ve tüm çalışanlar adına huzurlu ve insan onuruna yaraşır bir hayat istediklerini altını çizerek, “Bağımsız Büro-Sen olarak yetkililerden taleplerimiz şunlardır: Biz nimette de külfette de adalet istiyoruz. Büyümeden pay istiyoruz. Adil bir gelir dağılımı istiyoruz. Asgari ücretin insan onuruna yakışır bir biçimde belirlenmesini istiyoruz.

Esnek ve kuralsız çalışma biçimlerini yaygınlaştırma girişimlerine son verilmesini istiyoruz.

Taşeronlaşmanın engellenmesini istiyoruz. Vergi adaletsizliğinin  giderilmesini istiyoruz. Artık çalışanların yüzünün gülmesini ve geleceğe umutla bakmalarını istiyoruz. Tüm bu isteklerimiz hayata geçene kadar da asla mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Kızılkaya, 1 Mayıs’ta tüm yurtta alanlara ineceklerini yineleyerek, tüm vatandaşların 1 Mayıs Birlik, Mücadele Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@