Atatürk ve Devrimlerine Yalanlarla Saldırmak Kültür mü?

Eğitim-iş Ordu Şube Başkanı Gündüz Pala yaptığı açıklamada Kurulduğu günden beri yaptığı etkinliklere, Atatürk Devrimlerine saldırmayı maharet sanan yandaş yazarları davet eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı iyice pervasızlaştı dedi...

Haberler 07.09.2015, 00:10
Atatürk ve Devrimlerine Yalanlarla Saldırmak Kültür mü?

ATATÜRK VE DEVRİMLERİNE YALANLARLA SALDIRMAK "KÜLTÜR" MÜ!
Kurulduğu günden beri yaptığı etkinliklere, Atatürk Devrimlerine saldırmayı maharet sanan yandaş yazarları davet eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı iyice pervasızlaştı.Mustafa Kemal Atatürk'ün Ordu'ya gelişinin yıl dönümünde hem de Atatürk Kültür Merkezinde yapılacak "Gündeme Dair" adlı panelle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı bir kere daha Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı olduğunu ortaya koymuştur.
Panelistlerden Melih Altınok, 9 Kasım 2012'de katıldığı CNNTÜRK'ün "Ne Oluyor?" adlı programında şunları söylemiştir:"Mustafa Kemal'in dayatma şeklinde Arap alfabelerinden Latin alfabelerine bir gecede geçmesi koskoca bir toplumu cahilleştirmiştir."
Bir kara propaganda olarak yıllardır Atatürk düşmanlarının kullandığı bu yalanları diğer panelistler de aynen savunuyor.Kanal A adlı yandaş medyanın en tetikçi yayın organının Genel Yayın Yönetmeni olan diğer panelist Alper Tan,"İşgalcinin Dili Zorunlu Osmanlıca Sakıncalı" başlıklı yazıda şunları yazmıştır:"Lozan anlaşmasından sonra 1924’te Hilafet ilga edildi. 1925’te Müslüman halkın kafasına zoraki frenk şapkası geçirildi. 1928’de bin yıla yakın kullanmış olduğumuz harfler bir anda yasaklandı ve Frenk alfabesi kullanmak mecbur tutuldu. 1930’larda dilimizle uğraşmaya ve tarihimizi unutturmak için kelimeleri ve kavramları da değiştirmeye teşebbüs ettiler." 
Halbuki Türkiye'de, 1927 yılında okur-yazarlık oranı, kadınlarda % 4,erkeklerde % 13 ve genel nüfusa göre % 8.16 idi.1 Kasım 1928 tarihli Harf Devrimi ile açılan ve tüm yetişkinlere okuma-yazma öğretmek amacıyla kurulan Millet Mekteplerinde 1935 yılına kadar yapılan eğitimlerle yaklaşık 2,5 milyon insana okuma-yazma öğretilmiştir. Yani nüfusun dörtte biri okur-yazar duruma getirilmiştir.Bu devrimle Türk ulusu başta kadınlar olmak üzere bilim ve kültür hayatında büyük bir atılım yapmıştır.

Gezi Direnişi sürecinde AKP tarafından ortaya atılan ve toplumu kutuplaştırmak için kullanılan "Camide içki içtiler.Başörtülü kadına saldırdılar" gibi yalanların tetikçisi Star Gazetesi yazarı Cem Küçük ise daha da ileri gidiyor ve 4 Kasım 2011 tarihli yazısında Atatürk hakkında şunları söylemeye cesaret edebiliyor:"Atatürk elbette diktatördü!Atatürk neticede bir tek adamdı. Fikirleri asla tartışılmaz ya da onlara karşı gelinmezdi. İtiraz edeceklerin akıbetleri belli değildi. Cephede omuz omuza çarpıştığı asker arkadaşlarını harcamaktan hiç imtina etmemiştir Atatürk."
Kadir Mısıroğlu gibi soytarıların "tarihçi" sıfatıyla saraylarda ağırlanmasından cesaretlenenler, Cem Küçük gibi gazeteci sıfatlı tetikçilere sessiz kalacağımızı düşünmesinler.Gölgesine sığındıkları diktatörlük son bulunca mütareke basınının konumuna düşebileceklerini unutmasınlar.
19 Eylül gibi Ordu tarihi için simge bir günde panelistlerinin ortak özelliği Atatürk düşmanlığı olan bu etkinliğin sorumlusu olan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Enver Yılmaz'a etkinliğin iptali ve sorumlular hakkında gerekli işlemleri yapması için çağrıda bulunuyoruz.
Eğitim-İş, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da Atatürk’e, devrim ve ilkelerine, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne, onun değerlerine ve kazanımlarına her şeye rağmen sahip çıkacaktır.
Gündüz Pala/Eğitim-İş Ordu Şube Başkanı

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@