'Asla biat etmeyeceğiz'

SAMSUN'da KESK’in organize ettiği, sendikaların ve oda temsilcikleriyle üyelerinin desteklediği basın açıklamasında OHAL ve kanun hükmündeki kararnamelerle işten çıkarmalar protesto edildi.

Sendika 10.12.2016, 16:20
'Asla biat etmeyeceğiz'

Hakan AKGÜN (DHA) - SAMSUN'da KESK’in organize ettiği, sendikaların ve oda temsilcikleriyle üyelerinin desteklediği basın açıklamasında OHAL ve kanun hükmündeki kararnamelerle işten çıkarmalar protesto edildi.


Merkez İlkadım İlçesi Uğur Mumcu Parkı'nda geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleşen ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfedarasyonu (KESK) Samsun İl Temsilciği'nin organize ettiği basın açıklamasına yaklaşık 300 kişi destek verdi. Katılımcı sendika ve oda temsilcilikleri ile üyeler adına açıklama yapan KESK Dönem Sözcüsü Müşfik Veysel Erdoğan, Samsun'da yapmak istedikleri miting ve yürüyüşe OHAL gereği izin verilmediğini belirterek, şöyle dedi:


"Bu mitinge izin vermeyenler akılları soıra bu örgütü kendi çizdikleri sınırlara sıkıştırmak istediler. Bizler bugün OHAL bahanesiyle hukuksuzca işlerinden atılan, açıpa alınan arakdaşlarımızla dayanışma içinde olmak ve görevlerine dönmelerini talep etmek için buradayız. İktidarın bu hukuksuz uygulamalarına teslim olmayacağız. Asla biat etmeyeceğiz."


Düzenlenen organizasyon KESK Genel Sekreteri Hasan Toprak'ında kısa konuşmasının ardından sloganlar atılmasıyla sona erdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@