Ankaralı Stk'lar: Hdp Safını Netleştirsin

Sen Ankara İl ve Ankara Sivil Toplum Platformu Başkanı Mustafa Kır her türlü teröre destek veren iç ve dış mihrakları nefretle kınadıklarını bildirdi.

Haberler 07.09.2015, 16:43
Ankaralı Stk'lar: Hdp Safını Netleştirsin

ANKARA(ANKA) – Memur- Sen Ankara İl ve Ankara Sivil Toplum Platformu Başkanı Mustafa Kır her türlü teröre destek veren iç ve dış mihrakları nefretle kınadıklarını bildirdi. Ankaralı 190 STK Halkların Demokratik Partisi’nin safını netleştirmesi gerektiğini belirtti.

Kır, Ankaralı 190 sivil toplum teşkilatı adına bir açıklama yaptı. Büyük zorluklarla başlatılan çözüm süreciyle yeşeren barış umutlarının yerini umutsuzluğa bıraktığını belirten Kır, Barış ve kardeşliği esas alan çözüm sürecinin sağladığı huzur ve güven başta Doğu ve Güney Doğu olmak üzere tüm bölgelerimizde hissedilmişken, sürecin terör örgütlerince sabote edilmesi ile sonun başına dönülmüş, her gün gelen şehit haberleri ile anaların yürekleri yeniden dağlanmıştır” dedi.

Ortak eylem ve ortak söylem geliştirme yerine, siyasilerin sürekli kavga halinde olmaları, bazı kalemşorların ve bir kısım medya kuruluşlarının teröristlerin ihbarını bile jurnalcilik saymaları, bazı AB ülkelerinin yanlı tavırlarının terörün ivme kazanması yüzünden terörün zemin kazandığını belirten Kır, “Terörü masum gösterecek yaklaşımları şehit ailelerine ve milletimize karşı yapılan bir saygısızlık, devlet-millet bütünlüğü açısından bir zafiyet olarak görüyoruz” dedi.

HDP’nin saflarını net olarak belirlemesini isteyen, “PKK terör örgütünü barışa, ateş kese,çatışmasızlığa değil, silah bırakmaya ve derhal topraklarımızı terk etmeye çağırmalıdır.  Şu iyi bilinmelidir ki içeriden ve dışarıdan teröre destek verenler, teröriste yataklık yapanlar, terör eylemlerini masum göstermeye çalışanlar kim olursa olsun en az teröristler kadar hain ve alçaktır” dedi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@