Ankara'daki Saldırıya Adana'dan Sert Tepki Geldi

Ankara'daki terör saldırısını Adana'da demokratik kitle örgütleri, sendikalar ve siyasi partiler ile birlikte Adana Eğitim-iş protesto etti.

Haberler 10.10.2015, 20:17
Ankara'daki Saldırıya Adana'dan Sert Tepki Geldi

Ankara'daki terör saldırısını Adana'da demokratik kitle örgütleri, sendikalar ve siyasi partiler ile birlikte Adana Eğitim-iş protesto etti. Toplu basın açıklamasına CHP Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan, Zülfikar İnönü Tümer ve CHP Mv.adayı Burhanettin Bulut da katıldı.

Basın açıklamasını yapan Eğitim-iş Şube Başkanı Galip Reha ERTEKİN şunları kaydetti:

Ankara’da düzenlenen “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi” mitingi alanında gerçekleştirilen ve çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan bombalı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Terör nereden gelirse gelsin bir insanlık suçudur.

Ülkemiz son dönemde yoğun şiddet olaylarına maruz kalmaktadır. Akan kan ve şiddet olaylarının, siyasal iktidarın "iktidardan uzaklaşma" sürecine denk gelmesi asla bir tesadüf olarak kabul edilemez. Kumpas ve kaos siyasetinin ülkemizi sürüklediği yeri artık herkes görmektedir. Tam da 1 Kasım seçimleri öncesi gerçekleştirilen bu saldırı akıllara 7 Haziran seçimlerinden hemen önce Diyarbakır'da ve 20 Temmuz'da Suruç’ta yaşanan bombalı saldırıları getirmiştir. Bir kez daha ülkede şiddet ve kaos ortamı yaratılmaya çalışılmaktadır. Tüm tarafların, yaratılmak istenen kaos ortamına karşı sağduyulu davranması gerekmektedir. Yaşananlar ülkemizde demokrasiye ve hukuka olan ihtiyacı bir kez daha ortaya koymuştur. Unutulmamalıdır ki, terörden ve kaostan beslenenler elbet bir gün hesap verecektir.

Eğitim-İş olarak hükümete çağrıda bulunuyoruz. Saldırının faillerinin bir an önce ortaya çıkarılmasını, barış içinde, huzurlu, güvenli bir seçim ortamının tesis edilmesini talep ediyoruz. Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyoruz. 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@