Ali Yalçın; Eğitim Bir-Sen’in yeni hedefi 500 bin üye

Geçtiğimiz yıl üye sayısında 60 bin kişi artış gösteren ve Genel Yetkili Sendika olan Eğitim Bir-Sen’in önümüzdeki yıl için üye sayısı hedefi 500 bin olarak belirtildi. Sendika Başkanı Ali Yalçın şube başkanlarına ve sendika yöneticilerine teşekkür etti.

Sendika 09.10.2016, 22:04 09.10.2016, 22:17
Ali Yalçın; Eğitim Bir-Sen’in yeni hedefi 500 bin üye
Eğitim Bir-Sen’in üye sayısı geçtiğimiz yıl 60 binlik bir artış göstermişti ve Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) üye sayısı 402 bin olarak Resmi Gazete’de belirtilmişti. 2016 yılı sendika üye sayıları ile yetkili sendika tekrar Eğitim Bir-Sen olmuştu. Özellikle son 4-5 yıllık süreçte Eğitim Bir-Sen’in üye sayısındaki hızlı artış birkaç defa da TBMM’ye taşınmıştı. Eğitim Bir-Sen’in üye sayısının hızlı artışında okul müdürü, müdür yardımcısı atamalarının ve aday öğretmenlik yetiştirme sürecinin etkili olduğu MEB camiasında sürekli konuşulmaktadır.

HEDEF 500 BİN ÜYE

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın geçtiğimiz dönem üye sayısında yaşanan artıştan dolayı sendika başkanlarına, ilçe temsilcilerine ve iş yeri temsilcilerine teşekkür ettiğini ifade etti. Ali Yalçın MEB personel camiası içerisinde en büyük sendikanın ve emek hareketinin adının Eğitim Bir-Sen olduğunu vurguladı. Çeyrek asra yaklaşan kuruluşlarını 500 bin üye ile taçlandırmak istediklerini belirten Ali Yalçın, sendikanın 25.yılına vefa yılı ismini verdiklerini belirtti ve hedeflerinin 500 bin üyeye ulaşmak olduğunu ifade etti.

DERS KİTAPLARI ARINDIRILMALIDIR

Kamuda FETÖ temizliği kadar ders kitaplarının içeriğinin ve müfredatın da arındırılmasının önemli olduğunu belirten Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kurumlara sızmalarını yetkililerin önleyebildiğini fikir ve zihinlerdeki sızmaların da bu sayede engellenebileceğini belirtti. Eğitim müfredatı ile ilgili de yaptıkları çalışmaların yakın zamanda Eğitim Bir-Sen tarafından raporlaştırılarak açıklanacağını belirten Ali Yalçın müfredat ve ders kitaplarının bundan sonraki süreçte çok önemli bir yere sahip olduğu açıkladı.

FETÖ MAĞDURLARI
Basında yer alan kamudan haber içeriklerinde oluşturulan FETÖ mağduriyetinden önce darbe girişimde şehit olan vatandaşlarımızın mağduriyetinin konuşulması gerektiğini belirten Yalçın asıl mağdurların şehitler, gaziler ve onların yakınları olduğunu belirtti. Bu süreçte ülkeye ihanet edenlerin mağdur gibi gösterilmesine karşı olduklarını vurgulayan Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, hainler tarafından kullanılan devletin tankına topuna engel olmak için kendini ölüme atan vatandaşların asıl mağdurlar olduğunu ifade etti. (Öğretmenler İçin)
Yorumlar (1)
Ali Osman Hoca 4 yıl önce
Eğitim dışında herşeyle uğraşıyorsunuz.Hergün onlarca şehidimiz varken siz nelerle uğraşıyorsunuz.İktidar partisinin arka bahçesi olarak öğretmenlere korku politıkası uyguluyorsunuz.Eğitim sendikası olduğunuz halde gençlerimiz geleceği ile ilgili hiçbişey yapmıyonuz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@