Aktif Eğitim Sen Genel Merkezinden Son Dakika Açıklaması

MEB'in 15.200 personeli açığa aldığını açıklamasının ardından yapılan Aktif Eğitim Sen'in tüm merkez ve şube/temsilcilik yöneticilerinin görevden aldığı haberleri üzerine Aktif Eğitim Sen genel merkezinden açıklama yapıldı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

Haberler 20.07.2016, 17:03
Aktif Eğitim Sen Genel Merkezinden Son Dakika Açıklaması
MEB'in 15.200 personeli açığa aldığını açıklamasının ardından yapılan Aktif Eğitim Sen'in tüm merkez ve şube/temsilcilik yöneticilerinin görevden aldığı haberleri üzerine Aktif Eğitim Sen genel merkezinden açıklama yapıldı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

Aktif Eğitimciler Sendikası olarak devletimizin dirlik ve düzenini, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain darbe teşebbüsünü en şiddetli şekilde lanetliyor, demokrasiden geri dönüş olmayacağını bir kez daha haykırıyoruz. Bu darbe girişimine teşebbüs eden demokrasi, vatan ve millet düşmanlarının hak ettikleri en ağır cezayı almalarını istiyoruz. 
 
Aktif Eğitimciler Sendikası; kurulduğu günden bu yana demokratik hak ve özgürlüklerin korunması ve arttırılması için mücadele etmiş, okullarda ve toplumda şiddetin karşısında durmuş, farklılıklarımızı zenginlik kabul ederek inancına, etnik yapısına, siyasi ve ideolojik görüşüne, sendikal tercihine bakmaksızın tüm mağdurların yanında yer almıştır.

Aktif Eğitimciler Sendikası; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, tarafı olduğumuz uluslararası sözleşmeler ve ilgili yasalar uyarınca kurulmuş ve faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur. Sendikamızın PDY, FETÖ, paralel yapı, cemaat veya başka isimlerle anılan ve devlet-millet aleyhine çalışan tüm yapıları daha önce defalarca lanetledik, yine lanetliyoruz ve lanetlemeye devam edeceğiz.

Ancak devlet ve millet aleyhine yürütülen çalışmalar ve bunların faillerine karşı bu kadar açık ve net olmasına rağmen son günlerde bazı medya organlarında sendikamıza ve üyelerimize yönelik iftira ve hakaret içerikli yayınların yapıldığına, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da aynı nitelikte ve kuru ile yaşı aynı kefeye koyan idari adımlar atıldığına üzülerek şahit oluyoruz.

Aktif Eğitim-Sen olarak bu asılsız haberler ve hukuksuzluk uygulamalara karşı hukuk zemininde mücadelemiz devam edecektir.

Toplumsal hassasiyetin en üst seviyede olduğu, milli birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde yapılan/yapılacak sorumsuz yayın ve paylaşımların, kitlesel atılacak adımların telafisi mümkün olmayacak mağduriyetlere sebebiyet verebileceği unutulmamalıdır.
 
Kamuoyunun saygıyla duyurulur.
Yorumlar (5)
Mustafa 4 yıl önce
Yalancı adiler.... Sizler değilmiydiniz eğitimbirsene alternatif bir sendika olarak güç gösterisi yapmaya çalışanlar....Adi mahluklar...
kadir 4 yıl önce
arkadas fetonun yıllarca köpekliğini yaptınız.en iyi makamlara siz gelddiniz kendinizden olmayanlara ateist dediniz.şimdi yusuf yusufff.beter olun
NURİ A. 4 yıl önce
AKTİF SEN NUMARA YAPIYOR.....KİMSE YUTMAZ....ÇOCUK MU KANDIRIYORLAR.......
Fetullah Ağlayan 4 yıl önce
. Ölüm döşeğinde yapıaln tevbe ve kelimei şehadeti Allah bile kabul etmiyor :) .
serhat 4 yıl önce
Samimiyetinize inanmıyorum Allah belanızı versin Siz Türkiye'nin başına gelmiş en tehlikeli oluşumsunuz en iyi yaptığınız şey takiyye.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@