AKP Dikatörlüğünün Polis şiddetini Kınıyorum

​Birleşik Kamu-iş MYK Üyesi Semra PEKTOPAL;14 Ağustos'ta Ankara'da Birleşik Kamu-iş üyesi kamu emekçilerine, polisin sert müdahalesini kınadığını belirterek sözde toplu sözleşme ortaoyununun bozulduğunu söyledi.

Haberler 16.08.2015, 22:51
AKP Dikatörlüğünün Polis şiddetini Kınıyorum

Birleşik Kamu-iş MYK Üyesi Semra PEKTOPAL;14 Ağustos'ta Ankara'da Birleşik Kamu-iş üyesi kamu emekçilerine, polisin sert müdahalesini kınadığını belirterek sözde toplu sözleşme ortaoyununun bozulduğunu söyledi.

Semra PEKTOPAL, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti; "Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş üyeleri polisin sert müdahalesine maruz kalmıştır.

 “Sözde Toplu Sözleşme” masasını ve hükümetin kamu emekçilerine dayattığını sefaleti protesto etmek için, Birleşik Kamu-İş ve bağlı bileşenlerimiz "Sözde Toplu Sözleşme" görüşmeleri devam ederken Çalışma Bakanlığı önünde basın açıklaması yapmak için yürüyüşe geçtiği sırada polis tarafından orantısız güç kullanıldı.  Konfederasyon MYK üyemiz Barış Düdü, Denetleme Kurulu Başkanımız İsa Kayadan, Tüm Yerel Sen Genel Başkanımız Doğan Koç ve Kastamonu Tapu Çevre Yol-İş  İl Temsilcisimiz Harun Şener gözaltına alındı.

Gözaltındaki arkadaşlarımız serbest bırakılana kadar yaklaşık üç saat oturma eylemi yapmamız üzerine arkadaşlarımız serbest bırakıldı. Bunun üzerine, Çalışma Bakanlığı’na doğru yürüyüşe geçerek arkadaşlarını bakanlık önünde beklemeye başladık.

Çalışma Bakanlığı'nda ki "Toplu Oyalama Görüşmeleri" devam ederken, sık sık "AKP Güdümlü Sendikaya Hayır!, Yaşasın Onurlu Mücadelemiz!, Toplu Sözleşme Hakkımız, Grev Silahımız!, Yüzdelik Zamlara Hayır!, Sahte Sendika Yasasına Hayır!" sloganları atarak bu Orta Oyununu ve Kamu Emekçileinin geleceğini masada satanları teşhir ettik. Gözaltına alınan arkadaşlarımızın da aramıza katılmasıyla birlikte Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, bakanlık önünde bir açıklama yaptı. 

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kamu emekçilerinin haklı ve meşru taleplerinin en ön safında olmaya devam ederek, ‘hak verilmez alınır’ şiarının gereğini yapacaktır.

Daha önceki yıllarda da sürekli dile getirdiğimiz, Toplu Sözleşme ve Grev hakkımızın uygulamaya konulmasına, insanca yaşayacağımız ücretlerin verilmesine ve sosyal durumlarımızın iyileştirilmesine, çalışma koşullarının düzeltilmesine yönelik taleplerimizi görmezden gelenlere ve yine komik yüzdelik zammı 2 milyon kamu emekçisine dayatanlara, kamu emekçilerini yine yoksulluk sınırının altında yaşamaya mahkum edenlere karşı, alanlara çıkarak mücadele etmeye devam edeceğiz.

Tüm bu yaşananlar nedeniyle Konfederasyonumuz Birleşik Kamu İş, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada kamu emekçilerinin haklı ve meşru taleplerini elde edene kadar mücadelesine devam edecek ve Kamu Emekçilerini "Sözde Toplu Sözleşme" masasının figüranı yapanlar, yüzdelik zamlara ve sefalete teslim edenlerden, günü geldiğinde hesabını soracaktır" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@