Ahmet Mantaş'tan Eğitim İş'in Olağanüstü Genel Kurul Değerlendirmesi

Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Eğitim İş'i yarın yapılacak olan 1. Olağanüstü genel kurulunu değerlendirdi.

Sendika 01.10.2016, 14:14 01.10.2016, 15:25
Ahmet Mantaş'tan Eğitim İş'in Olağanüstü Genel Kurul Değerlendirmesi

Eğitim-İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, Eğitim-İş’in yarın yapaılacak olan 1. Olağanüstü Genel Kurulu ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Ahmet Mantaş olağanüstü genel kurulu ile ilgili değerlendirmelerinde şunları kaydetti:

Türkiye’de OHAL ilan edildiği bir dönemde Eğitim-İş’in MYK’sı, Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir’in ve Veli Demir yanlısı olan bir grubun ısrarı ve isteği üzerine MYK’dan alınan kararla 2 Ekim Pazar günü Olağanüstü Genel Kurula gidilecek. Şu anda Eğitim-İş’in içerisinde olan mevcut 3 liste aday olacak.

Biri ‘Hepimizin Sendikası’ ismi ile daha çok ulusalcı dediğimiz bir anlayışta olan bir grup var. Bir diğeri ‘Yol Arkadaşlarım’ diye, Genel Başkan Veli Demir’in desteklediği bir grup. Bir de, ‘Mücadeleci Sendika, Mücadeleci Yönetim’ ismini kullanan, emekten, sınıftan, soldan yana ve güçlü olan, herhangi bir partinin arka bahçesi olmayan, tamamen tabanın sesini yansıtan, herhangi bir kişinin güdümünde bulunmayan, tabanın ortak görüşleri ile oluşturulan bir liste var.

Çanakkale Eğitim-İş Şube Başkanı olarak benimle birlikte toplam 3 delege arkadaşımız bu grubu destekliyoruz. Sendikanın genel merkez anlamında karar alma ve mücadele etme anlamındaki tıkanıklığını aşmak istiyoruz.  Bu genel kurula bir aydan bu yana yoğun bir şekilde hazırlanan delegeler, 2 Ekim’de iradesini ortaya koyacak. Eğitim-İş’in gelecekte daha mücadele eden, daha sınıfsal bakan ve daha solda bir sendika olması için, daha mücadeleci bir yönetim ile üyelerinin hak kayıplarını, özlük haklarını savunan, sınıf kardeşliği mücadelesini ve gericiliğe karşı aydınlanma mücadelesini yükselten, okulların imam hatiplere dönüştürülmesine karşı ciddi bir mücadele öreceklerini düşündüğümüz bir yönetim anlayışının çıkmasını arzuluyoruz. Bu konu ile ilgili bir çalışmamız var. Umarız bizim de desteklediğimiz, ‘Mücadeleci Yönetim, Mücadeleci Sendika’ anlayışı ile daha sınıftan ve soldan, daha emekten yana olan liste kazanır.

Mücadeleci Sendika Mücadeleci Yönetim grubunun ilkeleri ise şöyle:

Atatürk İlkelerini ve Cumhuriyet değerlerini korumak için;
Özgürlük, adalet ve tam bağımsızlık için,
Emekten,sınıftan soldan yana,

Gericiliğe karşı aydınlanma için,
Okulların imam hatipleştirilmesine karşı,
Demokratik, bilimsel, laik eğitim için,
Örgütlenmek ve kitleselleşmek için,
Sarı, sığ, sendikal ağalığa karşı, 
Siyasi partilerin ön bahçesi arka bahçesi olmayan,
Irkçılığa gericiliğe bölücülüğe karşı,
Gerici, ayrıştırıcı, dayatmacı, cinsiyetçi eğitime dur demek için,
Etkili ve güçlü bir sendika için,
Sendikal birlik ve beraberlik için,
Sınıf dayanışması için,
Mücadeleci bir yönetim, mücadeleci bir sendika

eğitim iş olağanüstü genel kurul adayları

eğitim iş olağanüstü genel kurul adayları

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@