Ahmet Mantaş'tan Çanakkale Valisine çağrı: Bu işi yapacaksanız doğru yapın. Sapla samanı birbirine karıştırmayın

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi içerisinde yer alarak Merkez Ortaokulu’nun imam hatibe dönüştürülmesine karşı verdiği mücadeleler ile tanınan, Eğitim İş Şube Başkanı Ahmet Mantaş ‘FETÖ’ ile ilişkilendirilerek açığa alındı.

Haberler 28.07.2016, 14:50
Ahmet Mantaş'tan Çanakkale Valisine çağrı: Bu işi yapacaksanız doğru yapın. Sapla samanı birbirine karıştırmayın
Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi içerisinde yer alarak Merkez Ortaokulu’nun imam hatibe dönüştürülmesine karşı verdiği mücadeleler ile tanınan, Eğitim İş Şube Başkanı Ahmet Mantaş ‘FETÖ’ ile ilişkilendirilerek açığa alındı. Çanakkale Eğitim İş Şube binasında konu ile ilgili bir basın açıklaması yapan Mantaş; “Biz, bu cemaatin başındaki kişiye FETÖ dediğimiz dönemlerde, şimdi bizi görevden alanlar onlara hoca efendi diyordu” diyerek tepkisini dile getirdi. Sendika üyeleri ile diğer sendika temsilcilerinin de destek verdiği açıklamada konuşan Mantaş, OHAL uygulaması ile hükümetin beğenmediği, sevmediği kendisine muhalif olarak gördüğü herkesi FETÖ ile ilişkilendirerek intikam almak istediğini açıkladı.

Konu ile ilgili şube binasında açıklama yapan Mantaş, şöyle konuştu:

28 Temmuz 2016 tarihi saat 10.45’de okul müdürüm tarafından tarafıma bir tebligatta bulunuldu. Bu tebligatta İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Vali Yardımcısı Adil Karakaş ve Çanakkale OHAL Valisi Hamza Erkal imzalı görevden el çektirildiğimiz işle ilgili bir yazı tebligatı aldık. Ben Eğitim İş Şube Başkanıyım. Eğitim İş’in Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine bağlı bir örgüt olduğunu tüm dünya bilir. Ama tebligatta paralel devlet yapılanması, Fettullahçı devlet yapılanması ile iş birliği içerisinde hareket ettiğimiz, üyesi olduğumuz, sosyal medya paylaşımları ile desteklediğimiz ve yardımda bulunduğumuz gerekçesi ile 657 devlet memurları kanunun 137 ve 138. Maddesi gereğince görevden uzaklaştırıldığımız ile ilgili olur yazısını aldık.

BİZ FETÖ’CÜ DEDİĞİMİZ DE, BİZİ GÖREVDEN ALANLAR ONLARA HOCA EFENDİ DİYORDU

Buna kargalar güler. Biz bu cemaatin başındaki kişiye FETÖ dediğimiz dönemlerde şimdi bizi görevden alanlar onlara hoca efendi diyordu. Ama şunu biliyoruz. Başarısız olan darbe girişiminden sonra 3 ay boyunca OHAL uygulaması başlatıldı. İlk dalgada kamu görevinden alınan kamu personeli, Bakanlık tarafından bildirilmişti. Şimdi illerde kurulan OHAL komisyonu tarafından ‘ki içinde İl Milli Eğitim Müdürü de var’ bu komisyonun içerisinde. Geçmiş yıllarda, aylarda Çanakkale yerelinde gericiliğe karşı eğitimdeki sınıf mücadelesi ile göz dolduran duruşuyla Eğitim İş’ten intikam almak istemektedir. Bu intikamı da Şube Başkanına yönelik görevden el çektirme ile ilgili bu girişim ile de bunu yapmak istiyorlar. Biz bunları yemeyiz. Sabahın bir sahibi var bu günler geçer. Ama bu jurnalciliktir, ispiyonculuktur. 80 dönemindeki darbelerde de biz bunu biliyoruz. Her önüne gelen komünist diye gözaltına alınarak işkence hanelerde işkence yapılıyordu, görevden uzaklaştırılıyordu, devlet memuriyetinden atılıyordu. Aynı süreci şimdi yaşıyoruz. Beğenmedikleri, sevmedikleri kendilerinin karşısında muhalif olarak gördükleri tüm direnç noktalarını PYD, FETÖ, terör örgütünün üyesiymiş gibi dâhil edip intikam almak istiyorlar. Bu doğru değil.

SAPLA SAMANI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYIN

Buradan Çanakkale OHAL Valisi Hamza Erkal’a Eğitim İş Şube Başkanı olarak bir çağrıda bulunuyorum. Bu işi yapacaksanız doğru yapın. Sapla samanı birbirine karıştırmayın. Kimin ne olduğunu, ne yaptığını bildiği insanları sanki cemaatin üyesiymiş gibi dâhil edip insanların ekmeği, haysiyeti ve onuru ile oynamayın. Eğitim İş, Cumhuriyet değerlerine, Atatürk ilkelerine bağlı, sınıf ve emek mücadelesinde çizgisi net olan ve bu konu ile ilgili cemaatlerin, tarikatların, gerici, dinci vakıf ve cemiyetlerin özellikle AKP iktidarının karsında muhalif ve nadir örgütlerden biridir. Her AKP karşıtı ve muhalif olanları FETÖ’cü diye paralel devlet yapısına destek veriyor diye açığa alamazsınız. Biz buna Eğitim İş olarak itiraz edeceğiz. Eğitim İş örgütü bu gibi hamlelere kesinlikle boyun eğmez ve mücadelesini daha çok yükseltir. (Eren Aşnaz) canakkalegundem.net


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@