AES Memur ve Hizmetlilerin Yetiştirme Kursu Ücretini Yedirmedi

Bu çalışmalarımızdan sonuncusu ile;  Anayasamızda tanımlı angaryayı yasaklayan hükme ve toplu sözleşme metnine rağmen yetiştirme kurslarında ücretsiz olarak çalıştırılan memur ve hizmetli personelin hizmetinin ücretlendirilmesi talebimiz karşılık bulmuştur (Ekte). 

Haberler 02.04.2016, 13:51
AES Memur ve Hizmetlilerin Yetiştirme Kursu Ücretini Yedirmedi
Anadolu Eğitim Sendikası Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

Eğitim Sendikalarının asli üyeleri olduğu halde temsil noktasında hep ihmal edilen memur ve yardımcı hizmetliler AES içinde ve her kademede temsil edilmiştir. Görev tanımlarından başlayarak, sundukları hizmetin karşılığı saygıyı ve refahı elde etmeleri için yürüttüğümüz çalışmalar da kesintisiz olarak sürmektedir. Bu çalışmalarımızdan sonuncusu ile;  Anayasamızda tanımlı angaryayı yasaklayan hükme ve toplu sözleşme metnine rağmen yetiştirme kurslarında ücretsiz olarak çalıştırılan memur ve hizmetli personelin hizmetinin ücretlendirilmesi talebimiz karşılık bulmuştur (Altta). 
 
Eksikli ve ayıplı toplu sözleme metnine imza attığı halde, attığı imzanın da peşine düşemeyen temsil yetkili sendikanın yalnızca AİDAT olarak gördüğü memur ve hizmetli arkadaşlarımızın yanında olmanın gururu bizimdir. MEB Muhasebat Gen. Müdürlüğünce açılmış olan ekran üzerinden hafta sonu düzenlenen yetiştirme kurslarında görev yapan memur ve hizmetli personele aylık ücret tahakkuku yapılacaktır.

Yaptığımız anketler, hazırladığımız raporlar, takibini yaptığımız resmi yazılar ile hem Milli Eğitim Bakanlığı hem de YÖK kapsamında çeşitli üniversitelerde çalışan memur ve hizmetli personelimiz için aktif sendikacılığı sürdürme kararlılığındayız.


 
 

 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@