400 taşeron işçiye kadro müjdesi

ÇELİK İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (Kardemir) bünyesinde faaliyet gösteren taşeron firmalardaki yaklaşık 400 işçinin kadroya alınması için...

Haberler 01.07.2016, 01:03 01.07.2016, 11:07
400 taşeron işçiye kadro müjdesi
ÇELİK İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (Kardemir) bünyesinde faaliyet gösteren taşeron firmalardaki yaklaşık 400 işçinin kadroya alınması için çalışma başlattıklarını açıkladı.

Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, fabrika içerisindeki haddehane meydanında kurulan platforma işçilerin omuzlarında getirildi. Yaklaşık 500 işçi, ‘İnsanca yaşam, insanca ücret’, ‘Emekçinin lideri çaremiz sende’ dövizleri açarak 'Sendika işçi omuz omuza' sloganları attı. İşçilere hitaben konuşan Cengiz Gül, Kardemir’de hedeflerinin tüm işçinin birlik ve beraberliğini, aynı ücrete gelmesinin mücadelesini yaptıklarını söyledi. Kardemir’de alt işverenlerde çalışan 400’e yakın işçinin fabrikanın kadrosuna alınmasının mücadelesini verdiklerini ifade eden Gül şöyle konuştu:

"Alt işveren diyoruz, hukuki terimi de alt işveren. Biz altlarda, diplerde yokuz, sizi hep zirvelere çıkardık. Bizim şampiyonluğumuz, hedefimiz Kardemir işçisinin zirvesidir. Benim şampiyonluğum odur. Bu arkadaşlarımızı alt işverenden kurtarıp 400’e yakın arkadaşımızı Kardemir kadrosuna alıyoruz. Fabrika yönetimi de bu konuda çok katkı verdi. Biz Kardemir işçisini hep şampiyon yaparak zirvede tutacağız. Bu yetmez. Bugün mevcut kadroda çalışan arkadaşlarımızın farklı kadrolarda, farklı işlerde çalıştığını biliyoruz. Bunun düzeltilmesi için de çalışma başlatıyoruz. Kadro çalışmalarını başlattık ve bu süreç uzun bir süreç olacak. Bunu da başaracağız. Bunu da başardıktan sonra huzurunuza geleceğiz. Birlik ve beraberliğinizi bozmadan provokasyon yapanlara fırsat vermeyin. Ne zaman birlik ve beraberlik bozulmuş, o zaman işçi kaybetmiştir."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@