4 Türk hayatını kaybetti

4 Türk hayatını kaybetti

Haberler 26.09.2015, 00:22
4 Türk hayatını kaybetti
 
Suudi Arabistan’daki Hac İdare Merkezi, Mina’da şeytan taşlaması sırasında çıkan izdihamda hayatını kaybedenlerden 4’ünün Türk vatandaşı olduğunu açıkladı. Kayıp 5 Türk hacı adayının akıbetiyle ilgili çalışmaların ise sürdürüldüğü kaydedildi.

Kimlikleri açıklanmadı
Türk hacıların daha erken saatlerde Mina’ya çıkmaları, büyük bir bölümünün faciadan kurtulmasını sağladı. Vefat eden ve İzmir, Sivas, Samsun ile Yozgat’tan geldikleri belirlenen 4 Türk vatandaşının kimlikleri, daha sonra açıklanacak.

5 Türk de kayıp

Suudi Arabistan’da hacıların Mina’da şeytan taşlaması sırasında çıkan izdihamda yaşamını yitirenlerin dördünün Türk vatandaşı olduğu açıklandı. Mekke’deki Hac İdare Merkezi’nden yapılan açıklamada ölenlerin arasında 4 Türk vatandaşının olduğu belirtildi. Kayıp 5 Türk vatandaşının akıbetiyle ilgili çalışmaların da sürdürüldüğü kaydedildi. Yaşamını yitiren kişilerin İzmir, Sivas, Samsun ve Yozgat’tan Hac’ca geldiği ifade edildi.

Görmez’in açıklaması
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, izdihamın yaşandığı sırada bölgede kendi kurumunun çatısı altında giden hacı adaylarının bulunmadığını ancak iki seyahat acentesiyle giden toplam 18 Türk hacı adayının olduğunu söylemiş, kendilerinden haber alınamadığını belirtmişti. Görmez yaptığı basın açıklamasında “Onsekiz hacı adayımızdan henüz haber alamıyoruz. Bölgedeki hastaneleri araştırıyoruz” demişti.

 
 
 
YENİÇAĞ
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@