3600 ek gösterge toplu sözleşmede çözülmelidir

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan'dan 3600 ek gösterge için oldukça mantıklı bir açıklama geldi.

Sendika 02.08.2019, 16:52 02.08.2019, 17:49
3600 ek gösterge toplu sözleşmede çözülmelidir

Bilindiği gibi bizzat Cumhurbaşkanımız tarafından dört meslek grubu açıkça zikredilerek 3600 ek gösterge verileceği sözü verilmiş hatta 2. Yüz günlük eylem planında da öğretmenlere 3600 ek gösterge verileceği hususu yer almıştı.

Türkiye Kamu Sen sadece dört meslek grubuyla sınırlı bir düzenlemeyi doğru bulmamış ve  tüm çalışanların ek gösterge artışından yararlandırılması ve hiç ek gösterge almayan hizmetli personele de ek göstergeden yararlandırılması için hazırladığı kanun teklifini TBMM’ye verdirmiş ve halen de takibini yapmaktadır.

Ancak gelinen noktada ne verilen sözler tutulmuş ne de eylem planlarının gereği yapılmış, çalışanlar büyük hayal kırıklığına uğratılmıştır.

Hatta bu hayal kırıklığının etkisiyle bir çok çalışan artık bu düzenlemeye olan inancını kaybederek emekli olmaya başlamıştır.

Ek gösterge sözü devlet sözü haline gelmiştir.

Verilen devlet sözünün gereği bu toplu sözleşme dönemi de vesile edilerek yerine getirilmeli, en azından bu düzenlemenin bir takvime bağlanması sağlanmalıdır.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@