21 Ekim tarihine kadar 8 bin personel daha ihraç edilecek

FETÖ bağlantısı gerekçesi ile meslekten ihraç edilen kamu personeli sayısı artmaya devam ediyor. Terör örgütü FETÖ ile bağlantısı olduğu tespit edilen akademik personellerin ihraç işlemleri 21 Ekim tarihine kadar gerçekleşecek.

Sendika 09.10.2016, 22:00 09.10.2016, 22:02
21 Ekim tarihine kadar 8 bin personel daha ihraç edilecek
15 Temmuz’dan şu ana kadar toplam açığa alınmış akademik personel sayısının 3 binin üzerinde olduğunu belirten Öğretim Elemanları Sendikası (ÖGESEN) Genel Başkanı Vahdet Özkoçak, toplamda meslekten ihraç edilecek ve açığa alınmış akademik personel sayısının 8 bine ulaşabileceğini açıkladı.

YENİ RAKAM 7 BİN 500 – 8 BİN

Öğretim Elemanları Sendikası (ÖGESEN) Genel Başkanı Vahdet Özkoçak önümüzdeki haftalarda yeni bir YÖK yapılanmasına gidileceğini belirtirken siyasi partilerin bu konuda anlaşması üzerine YÖK yapılanmasının değişeceğini vurguladı. Vahdet Özkoçak FETÖ soruşturması ile görevlerinden alınan, meslekten ihraç edilen akademisyenlerin durumuna da değinerek önümüzdeki süreçte yayımlanacak yeni KHK’ler ile açığa alınan ve meslekten ihraç edilen akademik personel sayısının 7 bin 500 ile 8 bin arasında olmasını beklediklerini açıkladı.

İHRAÇ EDİLSİNLER, SORUN YOK

Vahdet Özkoçak FETÖ bağlantısı gerekçesi ile meslekten ihraç edilen akademisyenlerle ilgili değerlendirmesini sürdürürken, meslekten ihraç edilen, görevden uzaklaştırılan akademisyenlerin üniversitelerde herhangi bir sıkıntı, sorun oluşturmayacağını vurguladı. Yeni YÖK yapılanmasından sonra en fazla bir yıl içerisinde bu ihtiyaçların karşılanabileceğini belirten ÖGESEN Genel Başkanı Vahdet Özkoçak, bu süreçten sonra meslekten ihraç edilenlerin gündemlerinden düşeceklerini belirtti.

21 EKİM ÖNCESİ VE SONRASINDA KHK

Vahdet Özkoçak, 21 Ekim tarihinden önce çıkması beklenen Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ve 21 Ekim tarihinden sonra çıkacak Kanun Hükmünde Kararnameler ile üniversite bünyesinde barınan kripto FETÖ mensupları da dahil olmak üzere 8 bine yakın personelin görevine son verileceğini belirtti. Üniversitelerde yürütülen paralel temizliğin zorluğuna değinen Özkoçak, en büyük problemin de kripto paralelciler olduğunu vurguladı. (Öğretmenler İçin)
 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@