2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Ulusumuza Hayırlı Olsun

Eğitim-iş Bilecik Başkanı Fikret Turan'dan yeni eğitim-öğretim yılı mesajı...

Haberler 30.09.2015, 00:06
2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Ulusumuza Hayırlı Olsun

Ülkemizde eğitim sistemi siyasal iktidar eliyle yazboz tahtasına çevrilse de, eğitimin milliliğini ortadan kaldırmak için Milli Eğitim Kanunu’nda diğişiklikler yapılsa da, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda yönetici atamalarında haksızlıklar ve hukuksuzluklar yapılsa da Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürüyen ve Cumhuriyet değerlerine içtenlikle bağlı olan öğretmenlerimizin, eğitim çalışanlarımızın ve Türk ulusun yürüteceği kararlı mücadele ile eğitim sistemimiz yeniden ulusal-laik-çağdaş-demokratik-bilimsel-nitelikli çizgiye girecektir.

Ülkemizin tümlüğü, ulusumuzun birliği, demokratik-laik yaşamın güçlenmesi, hukuk düzeninin yerleşmesi, yurttaşlık bilincinin artması, Atatürk ilke ve devrimlerine, milli ve manevi değerlerimize bağlı yurttaş yetiştirmek için ulusal eğitim anlayışı yaşamsal önem taşıyor. 

Yeniden ulusal eğitim anlayışını güçlendirmek ve eğitimin niteliğini arttırmak için: 

• Öğretmenlerimiz; kendilerini sürekli olarak yenilemeli, mesleki yayınları izlemeli, eğitim bilimiyle ilgili toplantılara, konferanslara, sempozyumlara katılmalı, öğrenci velilerimizle sağlıklı iletişim kurmalı ve öğrencilerimize iyi rehberlik yapmalı, öğrencilerimizi iyi yetiştirmeli, demokratik şekilde sınıf yönetimi kurmalıdır.
• Öğrencilerimiz; sınıfta aktif olmalı, öğrenme merakı içinde olmalı, kitap okuma ve gazete okuma alışkanlığı kazanmalı, sosyal, kültürel ve sportif çalışmalara katılmalıdır.
• Velilerimiz; çocuk yetiştirme, gençlere karşı yaklaşım konusunda eğitim almalı, kitap-gazete-okuma konusunda çocuklarına örnek olmalı, şiddete asla başvurmamalı, okul yönetimi ve öğretmenlerle sürerekli olarak iletişim içinde olmalıdır.

Ulusal eğitim içinde mesleki-teknik eğitim önemli yer tutar. Mesleki-teknik eğitimin ulusal eğitim içindeki yerini ve oranını yükseltmek, sanayileşmek, kalkınmak ve refah düzeyimizi artırmak açılarından büyük önem taşımaktadır.

Ülkemiz ve ulusumuz dünden bugüne terörün yarattığı acılar, haksızlıklar ve hukuksuzluklar yaşayarak bugünlere geldi. Ulusumuza kötülükler yaşatanları lanetliyoruz!
EĞİTİM-İŞ olarak yarınlara umutla bakıyoruz.

Ülkemiz ve ulusumuz, küresel güçlerin ve işbirlikçilerinin yarattığı terörden, yoksulluktan Atatürkçü Düşünceye ve Atatürkçü Düşüncenin temel taşlarından olan ulusal-laik-çağdaş-demokratik-bilimsel-nitelikli ve parasız eğitime sıkı sıkıya sarılarak kurtulacaktır.

EĞİTİM-İŞ; bir taraftan eğitim ve bilim işgörenlerinin özlük hakları için mücadele ederken, diğer taraftan gericiliğe, bölücülüğe karşı Atatürk ilke ve devrimlerinden, Cumhuriyet ve ulusal değerlerimizden, ülke ve ulus bütünlüğümüzden, ulusal eğitim davamızdan, demokrasiden, laik-çağdaş yaşamdan, cumhuriyet hukukundan yana kararlı bir sendikal duruş göstermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle 2015-2016 eğitim öğretim yılımızı kutlar; ulusumuza hayırlar getirmesini dileriz.

Kamuoyuna saygılarımızla…

Fikret Turan

EĞİTİM-İŞ
Bilecik İl Temsilciliği Yönetim Kurulu Adına
Temsilcilik Başkanı

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@