1367 PKK’lı hain etkisiz hale getirildi!

1367 PKK’lı hain etkisiz hale getirildi!

Haberler 26.09.2015, 00:20
1367 PKK’lı hain etkisiz hale getirildi!
7 Temmuz-25 Eylül tarihleri arasındaki terör saldırılarında asker, polis ve koruculardan oluşan 129 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti. Aynı süreçte 147 terörist ise öldürüldü.

Güvenlik güçleri, terör örgütlerinin Türkiye’nin barış ve huzurunu bozmaya yönelik saldırılarına operasyonlarla karşılık verdi. Güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK’ya yönelik 22 Temmuz’dan bu yana yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirdiği operasyonlarda 1367 terörist etkisiz hale getirildi. KCK’nın temmuzda barajlar ve baraj inşasında kullanılan araçların hedef alınacağını açıklamasının ardından, terör örgütü PKK ile gençlik yapılanması YDG-H ve terör örgütü DHKP-C, başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri olmak üzere ülke genelinde barış ve huzur ortamını bozmayı hedefleyen eylemlerine devam ediyor. Son 81 gündeki (7 Temmuz-25 Eylül) terör saldırılarında 129 güvenlik görevlisi (asker, polis ve korucu) şehit oldu, 1’i İran uyruklu 30 kişi hayatını kaybetti, 3’ü İran uyruklu 391 kişi yaralandı. Çoğunluğu TIR’lardan oluşan 270 araç teröristlerce ateşe verildi. Bu süreçteki çatışmalarda 147 terörist etkisiz hale getirildi, 25’i yaralı 109 terörist yakalandı. Büyük bölümü PKK ve gençlik yapılanması YDG-H’ye olmak üzere terör örgütlerine yönelik pek çok ilde 24 Temmuz’dan bu yana gerçekleştirilen operasyonlarda 2 bin 632 kişi gözaltına alındı, bunlardan 744’ü tutuklandı. Hava operasyonlarının yanı sıra güvenlik güçleri, tank ve top atışlarıyla terör örgütü mensuplarına büyük zayiat verdirdi. 

Kamplardan kaçıyorlar 
Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sayfasında önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi. Buna göre önceki gün Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı tespit edilen silah mevzileri ve sığınaklar, hava harekâtıyla imha edildi. Bölücü terör örgütünün Kuzey Irak’ta bulunan kamplarından kaçan 7 terörist de Habur Sınır Kapısı’nda güvenlik güçlerine teslim oldu. Mardin’in Nusaybin ilçesinde 2 terörist 2 tabanca ve 2 el bombasıyla, Şırnak Uludere’de 1 terörist makineli tüfekle ve Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde de 1 terörist silahsız ve teçhizatsız yakalandı. 

 

 

 

YENİÇAĞ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@