Şehriniz Listede Mi Bakın! 33 İl 41 İlçede Yüksek Aylıkla İşçi ve Memur Alınacak

33 il ve ilçede hem işçi hem memur alımı yapılacak. İşçi alımları en az okur yazar olmak şartıyla memur alımları ise en az lise mezunu şartıyla yapılacak. Duyurularda ise çok sayıda açık kadro var.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Türkiye İş Kurumu üzerinden çok sayıda personel alımı için ilanlar yayımlandı. Duyurular arasında özel sektör ilanlarının yanında kamu kurumlarının, belediyelerin personel alımı çağrıları da yer alıyor. Bizlerde bu ilanlar arasında yer alıp Ağustos ayında başvuruları alınacakları bir araya getirdik.

HEM MEMUR HEM İŞÇİ ALIMLARI YAPILACAK

Memur ve işçi alım ilanları belediye başkanlıkları, valilikler, kaymakamlıklar, il özel idareleri, belediyelerin ortak şirketleri, iştirakler, sosyal yardımlaşma ve danışma vakıfları gibi kurumlar tarafından yayımlandı.

İŞKUR üzerinden duyurulan alımlarda kurum dışı personel alımları kapsamında istihdam sağlanacağı bildirildi. Kamugundemi.com olarak bizlerde bu alım ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz. Duyuruların büyük bir bölümü işçi kadroları için olacak ancak memur pozisyonlarına da personel alımları yapılacağı bildirildi. Söz konusu alımlarda ayrıca idari personel, yönetim kadrosu için de alımlar yapılacağı açıklandı. 

GÜNCEL AĞUSTOS AYINDA BAŞVURUALRI ALINACAK KAMU İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak olan vatandaşlar için güncel ilan listesi de belli oldu. Adaylar için alımların hangi şehirlerde olacağını sıralamalı bir şekilde paylaşıyoruz. 

İŞKUR Kurum Dışı Personel Alım İlanları Güncel Liste

ilan9

ilan8

ilan7

ilan5

ilan4

ilan3

ilan2

ilan1

EN AZ OKUR YAZA SEVİYESİNDEN İŞÇİ ALIMI İÇİN ŞARTLAR

Belediyeler ve diğer kamu kurumları tarafından yayımlanan işçi alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken temel başvuru şartları var. Türk vatandaşı olmak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, en az okur yazar seviyesinde olmak, başvuru yapacağı kadronun mesleki özelliklerini sağlamak, vardiyalı çalışma sistemine ayak uydurmak ve emekli, malul aylığı almıyor olmak. Bu şartları sağlayanlar belediyelerin başvuru kılavuzlarına göre personel alımları için başvuruda bulunabilirler. 

MEMUR ALIMLARI İÇİN ŞARTLAR FARKLI

Memur alım ilanlarına başvuru yapacak olan adaylar için başvuru şartları biraz daha farklı. Memur alımlarında adayların sağlamaları gereken ilk şart olarak öğrenim şartı. Kurum dışı kapsamında yayımlanan ilanlarda KPSS şartı olmaz ancak talep edilirse bu şartı sağlamak. Ayrıca alınacak kadronun tüm sorumluluklarını taşıma özelliğine sahip olmak genel koşullardır. 

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Belediye memuru alım ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar kurumlara göre bir süreç izleyecekler. Bazı kurumlar ilanlara online başvuru kabul ediyor. Ancak bazı kurumlar sadece şahsen yapılması durumunda başvuruların onaylanacağını açıklıyor. Başvuru işlemleri başvuru kılavuzuna göre tamamlanacak. 

İlanları görüntülemek için TIKLAYINIZ

İlanlara ulaşmak isteyenler; Kamu Gündemi olarak yukarıda yer alan listenin bağlantı adresini yukarıda verdik. Bu bağlantı üzerinden ilanlara ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz. 

HABERİ PAYLAŞ: