Şehit yakınına küfreden Lütfü Türkkan için İYİ Parti'den ilk açıklama! Vekilliği düşürülecek mi?

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu'ndan şehit yakınına küfreden Lütfü Türkkan'a ilişkin bir açıklama geldi. Türkkan'ın bu davranışına asla müsemma göstermeyeceklerini belirten Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine de yanıt verdi.

Gündem 08.11.2021 - 13:42 08.11.2021 - 13:52 Ali Parim

Şehit yakınına küfrettiği için İYİ Parti Grup Başkanvekilliğinden alınan Lütfü Türkkan için partiden ilk açıklama geldi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, Türkkan'ın görevden alınmasına ilişkin gazetecilerin sorularına yanıt verdi.

Genel Başkan Meral Akşener ve parti olarak böyle bir kabahati görmezden gelmeyeceklerini belirten Ağıralioğlu, "Meral Akşener ve İYİ Parti asla bunu müsemma ile karşılamaz. Sadece partilimiz değil, memlekette izan duygusu olan hiçbir Müslüman Türk evladı böyle bir şeyi makul görmez." dedi. Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkkan'ın vekilliğinin düşürülmesine ilişkin sözlerine ise şöyle yanıt verdi;

"Bunları söylemeye hakkı olacak siyasetin çok erdemli davranması lazım. Siz müberra dinimize galiz laflarla hakaret edenlere hiçbir şey yapmayıp, avantaj kollar gibi böyle şeylere heves ettiniz mi siyasetin mücadele alanını ilkesizleştirirsiniz. Yani bakara makara diyeni büyükelçi, millete hakaret edene iş adamı, sizin şahsınıza iltifat edeceğim derken dini, imanı, mukaddesatı gözden çıkaran milletvekillerinizi görmezden gelirseniz sonra burada söz söyleme hakkınızı kaybedersiniz. Siyaset ilkeli yapılacak bir şeydir. İYİ Parti bu ilkelerle konuşabilir. Yani biz rahatlıkla diyebiliriz ki ‘Biz hata yapanlarımızı makamlarından el çektiriyoruz. Siz hata yapanlarınızı ödüllendiriyorsunuz.’ Hata yapanlarını ödüllendiren, onların makamını yükselten bize ilke hatırlatamaz."

"BUGÜNÜ ATLATALIM, DETAYLARINA YARIN BİR DAHA BAKACAĞIZ"

Yavuz Ağıralioğlu, Türkkan'ın partideki ve parlamentodaki geleceğine ilişkin "Bugünü atlatalım, detaylarına yarın bir daha bakacağız. Mekanizmayı Genel Başkanımız, yetkili kurullarımız nasıl yönetecekse detayları paylaşacağız." dedi. 

İYİ Parti'de şehit yakınına küfür etmesinin ardından görevden alınan Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın yerine geçecek isim bugün yapılacak seçimlerden sonra belli olacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@