Sedat Peker'in bahsettiği İnan Kıraç kimdir, kaç yaşında?

Türkiye'de son 1 yıl içerisinde yaptığı paylaşımlar ile doğrudan gündemi değiştiren isimler arasında yer alan Sedat Peker bugün yaptığı son dakika açıklamaları ile birlikte iş insanı İnan Kıraç'ı hedef aldı. Peki Sedat Peker'in bahsettiği İnan Kıraç kimdir, kaç yaşında?

Sedat Peker'in bahsettiği İnan Kıraç kimdir, kaç yaşında?

Sedat Peker'in bahsettiği İnan Kıraç kimdir, kaç yaşında? Türkiye'de son 1 yıl içerisinde yaptığı paylaşımlar ile doğrudan gündemi değiştiren isimler arasında yer alan Sedat Peker bugün yaptığı son dakika açıklamaları ile birlikte iş insanı İnan Kıraç'ı hedef aldı. Ülke gündemini doğrudan değiştiren ve etkileyen açıklamalarda bulunan Sedat Peker son olarak İnan Kıraç hakkında avukatının hesabı olan Emre Olur adlı profilden paylaşımlarda bulundu. Emre Olur profilinden yaptığı paylaşımlar ile birlikte İnan Kıraç'a uyarılarda bulunan Sedat Peker eğer arkasından iş çevirmeye devam ederse hakkında tüm bildiklerini anlatacağını ifade etti. Peki İnan Kıraç kimdir, kaç yaşında? İşte tüm detaylar Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

İNAN KIRAÇ KİMDİR?

İnan Kıraç 1937 senesinde Eskişehir'de dünyaya geldi. Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu. Lise mezuniyetinin ardından üniversite eğitimi için Londra'ya giden Kıraç burada City College of Business'tan mezun oldu. 1961 yıllarında 24 yaşında iken Koç Grubu'na bağlı olan Ormak A.Ş.'de satış memuru olarak çalışırken 1966 yılında ise otoyol genel müdürlüğüne atandı. 1970 senelerinde İnan Kıraç, Türkiye'de üretilen Fiat otomobillerinin pazarlama ve dağıtım şirketi ile Tofaş Oto Ticaret'in genel müdürü oldu.Sonraları Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanlığı'na atanan Kıraç, 1998 tarihinde emekliye ayrılıncaya kadar bu holdingde kaldı.

Kıraç, 1998 tarihinde emekliye ayrılıncaya kadar Koç Holding Yürütme Kurulu Başkanı (CEO) görevinde bulundu. 1998 senesinde Claude Nahum ile birlikte Kıraça Şirketler Topluluğu'nu kurdu. 2003 senesinde kültür-sanat, eğitim ve sağlık konularında hizmet vermesi maksadıyla Suna ve İnan Kıraç Vakfı'nı, 2005 senesinde ise Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi'ni kurdu. Vehbi Koç'un damadı olan İnan Kıraç, İpek Kıraç'ın babasıdır.