Sedat Peker Doğu Perinçek olayı ne? Sedat Peker kızının ağlama videosunu yayınladı

Sedat Peker bugün danışmanın hesabı Emre Olur'dan yayınladığı tweetler ile Türkiye gündemine girdi. Sedat Peker Doğu Perinçek olayı ne? Sedat Peker kızının ağlama videosunu yayınladı

Sedat Peker Doğu Perinçek olayı ne? Sedat Peker kızının ağlama videosunu yayınladı

Sedat Peker Doğu Perinçek olayı ne? Sedat Peker kızının ağlama videosunu yayınladı - Sedat Peker bugün danışmanın hesabı Emre Olur'dan yayınladığı tweetler ile Türkiye gündemine girdi. Doğu Perinçek ile ilgili attığı tweetler sonrasında vatandaşlar olayın ne olduğunu araştırmaya başladı. Bir anda Türkiye gündemine giren açıklamalar sonrasında olayın detayları ve perde arkası Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

Doğu Perinçek'in kendisi ile Fethullah Gülen arasında bağlantı olduğu açıklamalarını hatırlatan Sedat Peker, gündemde ki siyasetçiye "Çakma Doğu" diye seslendi. "Ergenekon soruşturmalarının tamamı sesli ve görüntülü kayıt altındaydı. Fethullah Gülen’e bir kere selamımı yayınlarsan ben şerefsizim" dedi.

"Çakma doğu, ulan ülkücü katili, Beykoz Trafik Şube'yi ara, o tarihte Beykoz’da çıkan bütün araç plakaları FG imiş. Onu da bir arkadaştan öğrendim. Sen gerçek bir namussuzsun, Abdullah Öcalan’ın kankasısın. Ulan çakma doğu, FG harflerinin Beykoz’un plaka kodu olduğu trafik şubenin resmî sitesinde yer almakta, bu belgeyi al nereye sokacağına sen karar ver."

Olayın perde arkası ne?

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Sedat Peker'in Süleyman Soylu ve Mehmet Ağar'ı hedef alması ile ilgili tepki çeken açıklamalarda bulunmuştu.

Doğu Perinçek, Şaban Sevinç'in YouTube kanalında yaptığı yayında kendisinin Mehmet Ağar ile ilgili olarak, "Vatansever ve sicili de kahramanlıklarla dolu" sözlerini hatırlatması üzerine, "Sayın Mehmet Ağar geçmişte aslanlar gibi PKK'yla mücadele etmiş, FETÖ'yle mücadele etmiş, bugünkü duruşu da milli olan ve emniyette de hep başarılı sicili olan bir devlet adamıdır" ifadelerini kullanmıştı.

"Mehmet Ağar’ın suçlanması bugünkü durum ile ilgili" diyen Perinçek, şunları söylemişti: "Onun bugün Amerikan emperyalizmine, bugün FETÖ'ye, PKK'ya tavırlı olmasıyla ilgili ve ondan dolayı hedef alınıyor. Hedef alanlar da sicilleri bozuk adamlar. O nedenle ben Mehmet Ağar'ı savunuyorum ve kefilim. Onun Türkiye'ye gerekli bir şahsiyet olduğu kanısındayım."

Peker'den yeni açıklamalar: kızının ağlama görüntüsünü paylaştı

Sedat Peker bugün tekrardan danışmanı olarak bilinen Emre Olur'un hesabından Doğu Perinçek'i hedef alan açıklamalarda bulundu. "Ulan çakma doğu FG plakalı aracımla ilgili söylediğin sözü İstanbul’daki tüm ilçelerine trafik şubenin plakalara verdiği harfleri yayınlayarak çürüttüm. Bu hatandan dolayı süslü sülüden sonra senin de doktorun olmaya karar verdim. Ancak sen yaşlı olduğun için…"

Sedat Peker Doğu Perinçek olayı ne? Sedat Peker kızının ağlama videosunu yayınladı

"Doğu perinçek, sen ve senin tasmanı tutanlar; kızımın gözyaşlarına iyi bakın. Bu gözyaşlarına yenileceksiniz. Evime yapılan polis baskını kızımda nasıl bir etki yaptıysa bütün kapıları kapatacağım diyor. Eğer ben de adamsam hepinizi o gözyaşlarında boğacağım. SÖZ NAMUS!"