Sedat DEĞER’den 3M Akademide Ücretsiz Uzaktan KURS!

Sitemiz kamugundemi.com yazarı Sedat Değer 3M Akademi'de ücretsiz e-kurs verecek. Kursun konusu ise her öğretmenin bilmesi gereken mevzuat...

Sedat Değer 21.11.2016, 00:47 01.01.2017, 20:31
Sedat DEĞER’den 3M Akademide Ücretsiz Uzaktan KURS!

3M Akademi ve Sedat DEGER Sosyal sorumluluk projesi kapsamında mevzuat,özlük ve mali haklar üzerine öğretmenlere uzaktan eğitim metodu şeklinde ücretsiz online dersler verecek.İlk ders Aralık ayında başlayacak olan ilk seminerin konusu ise Öğretmenin Zorunlu Hizmet Yükümlülüğü olacak.
 

3M AKADEMİ’nin “ÖĞRETMENLERE GÜZEL HABER” şeklinde kamuoyuna duyurduğu açıklamada eğitim camiasının yakından tanıdığı ve köşe yazıları ile öğretmenlerin sorunlarına parmak basan Uzman Sedat Değer ile birlikte  ücretsiz eğitim dizisine başlayacaklarını ve Eğitimlerin online sistem üzerinden soru cevap imkanı da sağlayacağını ifade etti.

3M Akademinin kamuoyu ile paylaştığı açıklama ;

 
Link: http://3makademi.com/ogretmenlerin-zorunlu-hizmet-yukumlulugu

ÖĞRETMENLERE GÜZEL HABER

3M AKADEMİ Sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Aralık ayında başlatacak olacağı “ Öğretmenin Zorunlu Hizmet Yükümlülüğü “ başlığı ile ücretsiz olarak öğretmenlere, eğitim camiasının yakından tanıdığı ve köşe yazıları ile öğretmenlerin sorunlarına parmak basan Uzman Sedat Değer ile birlikte  ücretsiz eğitim dizisine başlayacaktır. Eğitimler online sistem üzerinden soru cevap imkanı da sağlayacaktır.

Eğitim konuları için 3M Akademi ve Sedat Değer, gelen talepler doğrultusunda ekleme yapılabileceğini, bu projenin amacının öğretmenlerin resmi prosedürde yaşadıkları mağduriyetlerin giderilmesi, doğru bir şekilde işlemlerini yapabilmesi olduğunu belirttiler.

Aralık ayında başlayacak olan “ Öğretmenin Zorunlu Hizmet Yükümlülüğü “ seminerinde bahsedilecek konular şöyle ,

Kayıt Linki : http://3makademi.com/ogretmenlerin-zorunlu-hizmet-yukumlulugu

ZORUNLU HİZMET

 1. Zorunlu hizmet nedir ?
 2. Zorunlu hizmet sadece doğuda mı yapılır?
 3. Okulların zorunlu hizmet alanları nasıl belirlenir?
 4. Okulların zorunlu çalışma yükümlülüğü süreleri
 5. Zorunlu çalışma süresinden sayılacak süreler
 6. Zorunlu çalışma süresinden sayılmayacak süreler
 7. Öğretmenin Çalıştığı Okul Zorunlu Hizmet Kapsamına Alınırsa veya Çıkarılırsa Zorunlu Hizmeti Nasıl Değerlendirilir?
 8.  Zorunlu Hizmetini Farklı Bölgelerde Yapan Öğretmenin Zorunlu Hizmeti Nasıl Hesaplanır
 9. Zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenin zorunlu hizmet sayılmayan okulda görev yapması ve atanması
 10. Mazeret durumundan yer değiştiren öğretmen zorunlu hizmetten muaf mı olur yoksa ertelenir mi ?
 11. Zorunlu çalışma yükümlülüğünden muaf olanlar
 12. Zorunlu hizmet yükümlülüğünü tamamlamış sayılanlar
 13. Zorunlu hizmet yükümlülüğü ertelenenler

Bu hizmetten öğretmenler nasıl yararlanabilecek ?

Eğitimden yararlanabilmek için (Tıklayınız ) Linkinden öncelikle kaydınızı oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra sms ve mail olarak size gelecek kullanıcı adı ve şifre ile ; eğitim günü ve saatinde sistemden giriş yaparak dersleri izleyebileceksiniz.

Eğitim kontenjanı 100 kişi olup , talep doğrultusunda aynı konunun tekrarı yine yapılacaktır. Canlı dersi kaçıranlar daha sonra ki zaman diliminde video kaydı olarak dersleri yine izleyebileceklerdir.

Başvuru İçin Tıklayınız
 
SEDAT DEGER KİMDİR ?

Eğitim’in güncel konuları hakkında birçok yazısı bulunan Sedat DEGER aynı zamanda tüm eğitim çalışanlarının özlük hakları, mali hakları, öğretmen yer değiştirme ve atamaları hakkında görüş yazıları kaleme almaktadır.
Eğitim’in güncel konuları hakkında sayısız makaleleri ve yazıları bulunan Sedat DEGER özellikle mevzuata dayalı fikir ve tespit yazılarını kamuoyu ile paylaşmaktadır.Öğretmenlerin ve tüm eğitim çalışanlarının; özlük hakları ve mali hakları ile ilgili yazıları ile bilinen DEGER ayrıca  öğretmen yer değiştirme ile Öğretmen atamaları konusunda yazdığı yazılarla da eğitim camiasına katkı sağlıyor.
 
Sedat DEĞER Kimdir?  

Mardin’in Kızıltepe İlçesinde doğan Sedat  DEĞER ilk,orta ve lise öğrenimini Aydın’ın Kuşadası ilçesinde bitirdi.Lisans eğitimini Denizli Pamukkale Üniversitesinin Fen ve Teknoloji Öğretmenliği  bölümünde aldı.Mezun Olduktan Sonra sırası ile Hakkari ve Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde görev yaptı.DEĞER ,2012 Yılından beri Muğla’nın Milas ilçesinde öğretmenliğine devam ediyor.Değer’in yazıları birçok eğitim ve memur sitelerince de paylaşılmaktadır.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (1)
Ahmet Sadıkoğlu 4 yıl önce
Çok güzel bir konuya değiniyorsunuz hocam, ihtiyacımız vardı. Böyle bir şey başlattığınız için Sedat Değer hocama teşekkür ederim , 3m akademi sizlere de çok teşekkürler.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@