Eğitimci yazarlar tek çatı altında toplandı

Milas’ta görev yapan öğretmen Sedat Değer’in başkanlığını yaptığı Lider Eğitimci Yazarlar Derneği, kısa sürede eğitimci yazarları tek çatı altında topladıktan sonra eğitime dair her şeyi etkili bir şekilde gündeme taşıyor.

Sedat Değer 06.01.2018, 22:33
Eğitimci yazarlar tek çatı altında toplandı

Milas Koru Yüksel Çağlar Ortaokulu’nda Fen ve Teknoloji Öğretmeni olarak görev yapan Sedat Değer’in kurucu başkanlığında çalışmalarına devam eden Lider Eğitimci Yazarlar Derneği, eğitim camiasında yaşanılan her türlü gelişme hakkında fikir alışverişinin yapıldığı, sorunların tartışıldığı ve değerlendirmelerin yetkili mercilere iletildiği yeni bir platform oluşturdu. Lider Eğitimci Yazarlar Derneği Başkanı Sedat Değer, yeni kurulmasına rağmen kısa sürede farklı sendika üyelerinden öğretmenleri, eğitimci yazarları tek bir çatı altında toplayan derneği ve faaliyetlerini anlattı. 


“AYDINLIK GELECEĞİMİZİN ANAHTARI EĞİTİMDİR!”


“Ülkemizin en büyük ve nitelikli kesimidir öğretmenler. Aynı zamanda her vatandaşımız eğitim adına uzman olduğunu düşünür. Çarşıda, pazarda, kahvede, sokakta ilk fırsatta eğitim adına konuşur, eleştirir. Buna mukabil eğitim hakkında öneride bulunan, fikir belirten, yazan, düşünen, okuyan, araştıran ise yok denecek kadar azdır. İşte bu yüzden bir araya geldi eğitim gönüllüleri…” diyen Başkan Değer, derneğin tek amacının eğitim olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti: “Dernek üyelerimiz, her şeyden önce eğitim hakkında yazan, düşünen, okuyan, araştıran, sürekli kendilerini geliştirmeye çalışan insanlardır ve toplumun her daim içindedirler. Kamuoyu dernek kurucusu eğitimcilerimizin bir çoğunu köşe yazılarından tanımaktadır. İçlerinde sendika üyesi olanlarda, olmayanlarda bulunmaktadır. Altı farklı sendikanın üyeleri dernek içinde bulunduğu halde paydaları eğitimdir ve ülkemizdir. Bu insanlar üst akılda birleşerek önceliğimiz eğitim demişler ve sendika farklılığını geri plana itmişlerdir. Lider Eğitimci Yazarlar Derneği kurucu üyelerinin amacı bu ülkenin her vatandaşına eşit durmak, ayrım yapmamaktır. Çünkü bu millet her şeyin en iyisini hak ettiği gibi eğitiminde en iyisini hak etmektedir ve bu bir zorunluluktur. Bilimde, ekonomide, tarımda, sanayide hatta istemesek bile savaş teknolojisinde dahi ilerleyip gelişmemiz, rakiplerimizin önüne geçmemiz nitelikli bir eğitime mecburdur. İşte bu derneğin üyelerinin amacı eğitim adına bu ülkede taşın altına ellerini koyarak çalışmaktır. Niteliğin ve kalitenin eğitimin her basamağına sirayet etmesi istekleridir. Bu derneğin tek amacı; eğitimdir. Bunu yaparken de ayrımcılık yapmayacak, önerisi olan herkesi dinleyecek ve öneriler sunacaktır. Bunu yaparken yapıcı eleştirilerde, önerilerde, fikir telakkilerinde ve istişare de bulunacaktır. Eğitimin bir bütün olduğu unutulmadan; veli, öğrenci, öğretmen üçgeninin dinlenmesi gerektiğini belirtecek ve öğretmenlerin saygınlığının arttırılarak korunması gerektiğini her daim savunacaktır. Çünkü bu derneğin üyeleri ülkemizin aydınlık geleceğinin eğitimle kurulacağının bilincindedir. Bizlere düşen ise herhâlde hoş geldiniz demek, bu insanlara kulak kabartmak olsa gerek.”


Neredeyse 81 ilde birer temsilcilerinin bulunduğunu belirten Değer, eğitime dair her şeyin çalışma alanına girdiğine vurgu yaparak, “Yazarlarımızın kaleme aldığı konulardan çıkan sonuçlar, tespitler ve öneriler, Milli Eğitim Bakanlığı düzeyinde gerçekleşen görüşmelerle çözüm mercilerine rapor edilmektedir.” dedi. Kaynak: http://gunaydinmilas.com/milas/14479-egitimci-yazarlar-tek-cati-altinda-toplandi

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@