Eğitim Sistemi için Sedat Değer'den Muhteşem Tespitler

İşte bu yüzden çok okunuyor ve MEB tarafından dikkate alınıyoruz. Yazarımız Sedat Değer öyle tespitlerde bulundu ki....

Sedat Değer 15.03.2017, 19:22 15.03.2017, 19:27
Eğitim Sistemi için Sedat Değer'den Muhteşem Tespitler

Sedat Değer kendisini tanımayan ya da kendisinin yaptıklarına farklı anlamlar yüklemeye çalışanlar için şu cevabı veriyor: 

Hiçbir yaptığımın karşılığında bir beklenti içinde olmam.Birinin yanında isem doğru olduğu içindir.Karşısında isem de yaptığı yanlışlarındandır.Birinin yanında olmam yaptığı yanlışlarda sesimi çıkartımayacağım anlamına gelmediği gibi karşısında olduğumun doğrularında da takdir etmeyeceğim anlamına gelmez.Ama şu dünyada tek karşılıksız beklediğim ise ADALET ve HUKUK'tur.Çünkü dünyanın tek varoluşun devamlılığını bu iki unsur sürdürecektir.

Ve işte böylesine mütevazi ve amacı eğitim sistemini bir adım daha yukarı çıkarmak olan DEĞER, özel bir televizyon kanalına demeç verdi. DEĞER'in özellikle vurguladığı bir alan var ki bakalım kimler izleyip bu bölümü yorumlarda dile getirecek?

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (2)
Hicham el Guerrouj 4 yıl önce
Sayın Editör;
Yani marifet iltifata tâbidir elbette ama "Birinin yanında olmam yaptığı yanlışlarda sesimi çıkartımayacağım anlamına gelmediği gibi karşısında olduğumun doğrularında da takdir etmeyeceğim anlamına gelmez" gibi Türkçe'nin şahikalarında gezen bir anlatım tarzı olan kişiyi 'eğitimci yazar' diye nitelendirmenin biraz maksadını aşan bir iltifat olduğunu düşünüyorum. Haksız mıyım?
Mahmut EKİZ 4 yıl önce
Sedat Hocam hizmetlerinizi takdirle karşılıyorum Allah razı olsun sizden.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@