Arakan'daki Vahşetin Soykırımın Asıl Sorumlusu Dünya Değil Biz Müslümanlarız

Arakan'daki katliam ve soykırımın sorumlusu biziz.Dünya filan değil.2012 de ilk katliamlar yaşanırken veya yaşandıktan sonra biz ne yaptık?Yine sosyal medya üzerinde kuru kuru tepki göstermekten başka.Yine geçen sene yapılan katliamlar sırasında ne yaptık.Geri kalan zamanda Arakanı,Arakanlıları unutmadık mı?

Sedat Değer 29.08.2017, 20:05
Arakan'daki Vahşetin Soykırımın Asıl Sorumlusu Dünya Değil Biz Müslümanlarız

Sözde dünyadan daha kısa ifadeyle hristyan ülkelerden bu zulme sessiz kaldıklarından ve engel olmadıklarından yakınıyoruz!Kusura bakmayın ama kendimizle çelişiyoruz.Onlar kendi dindaşlarına ufak bir zarar gelse birleşip ortak tepkiyi verip en ağırından yapacaklarını yapmıyorlar mı? evet!Peki ya biz müslüman kardeşlerimize kuru gürültü çıkartmaktan başka birşey yapıyormuyuz?Tabiki de hayır!Kuru laf ile adım atmış olmuyoruz.Sadece kaybettiğimiz vicdanlarımızı kısa süreliğine rahatlatmış oluyoruz.

Bizler arakanda olmadıktan sonra gerekli adımları ve yapılması gereken tüm önlemleri almadıktan sonra Arakandaki soykırım artarak devam eder.Ayrıca avrupalıları veya hristiyan ülkeleri suçlamak ile suçu kendi üstümüzde atmış olmuyoruz.Avrupalılar gözünden bir de bakın."Müslümanlar daha kendi dindaşlarına sahip çıkamıyorlar birde bizi suçlamaya çalışıyorlar,Biz kendi dindaşlarımıza en ufak zarar gelse her türlü yapılması gerekeni yapıyoruz.Önce siz kendi dindaşlarınıza sahip çıkın" demezler mi?

Biz Arakan'a Arakanlı müslüman kardeşlerimize sahip çıkmadan kimse başkalarından birvtepki beklemesin kimseyi suçlamadan önce aynaya bakıp direk suçluyu görün...

Sedat DEGER
Eğitimci Yazar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@