8 Mart'ta MEB'den çok yerinde bir istek

Sitemiz yazarları çözüm önerileriyle ses getirmeye devam ediyor. İşte onlardan bir tanesi daha...

Sedat Değer 06.03.2017, 22:58 06.03.2017, 23:06
8 Mart'ta MEB'den çok yerinde bir istek

Sitemiz yazarı Eğitimci Yazar Sedat DEĞER'den 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için MEB'den çok yerinde bir talepte bulundu.

Değer sitemiz kamugundemi.com'a özel açıklamasında; 8 Mart ve Okullarda Müdürlerce hunharca MOBBING'e uğrayan kadın öğretmenlerin varlığına dikkat çekerek, Dünya kadınlar gününü kutlamak yerine Kadınların iş hayatında yaşamış olduğu sorun ve problemleri çözmeliyiz dedi.

Okulundaki erkek ya da hemcinsi tarafından mobbinge uğrayan o kadar çok kadın öğretmen var ki inanılır gibi degil diyen Değer, neredeyse her gün bir yenisini duymaktayım diye de ekledi. Liyakatsız müdürlerin sarıldığı ilk unsurun beraber çalıştıkları kadın öğretmenlere mobbing uygulamak olduğunu belirten Değer, bu koskoca sorunu görmezden gelemeyiz diyerek Milli Eğitim Bakanlığı'na bir çağrıda bulundu:

"Mobbing ile Mücadele Daire Başkanlığı" kurulmalı.

Değerli yazarımızın önerisine katılmamak mümkün değil. Bizler de her fırsatta çok değerli öğretmenlerimizin yanında olduğumuzu dile getiriyor, bu önerinin hayata geçmesi için de siz değerli ziyaretçilerimizden haberi olabildiğince paylaşarak katkı sunmanızı bekliyoruz.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@