İnce'ye kritik seçim soruları

Basın toplantısında, önceki gece yaşananlara dair açıklamalar yapan İnce'nin toplantıda konuşmadığı konular hakkında kritik sorular soruldu.

Seçim Sonuçları 2018 25.06.2018, 22:51
İnce'ye kritik seçim soruları

İleri Haber - Gazeteci Güventürk Görgülü, sosyal medya hesabından flood halinde CHP’nin 24 Haziran’daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye seçim sonuçlarının açıklanması konusunda bazı sorular yöneltti.

İnce’nin bugün düzenlediği basın toplantısına katılamadığını belirten Görgülü, “Eğer orada olsaydım dün geceyle ilgili size bazı sorular sormak isterdim. Oradaki arkadaşların sormadığı, cevabını da şimdiye kadar bir yerlerde göremediğim sorularım aşağıda...” diyerek sorularını sıraladı.

Görgülü’nün soruları şöyle:

1- Muhalefetin son derece iddialı şekilde hazırladığı Adil Seçim Platformu internet sitesi ve CHP’nin sayım sistemi dün gece saldırıya uğrayarak mı çöktü yoksa teknik yetersizlik nedeniyle mi çalıştırılamadı?

2- Sistemler saldırı sonucu çökertildiyse bu saldırıyı sizce kimler ve neden gerçekleştirdi, pek çok uyarıya rağmen neden önlem alınmadı? Eğer sorun teknik yetersizlik ise bunun sorumluları kimlerdir?

3- Gece basın toplantısı düzenleyerek önde olduğunuzu söyleyen Bülent Tezcan ve arkadaşları ile İst. İl Bşk. Canan Kaftancıoğlu ve diğer partililer halka yalan mı söylediler, neden?

4- Ak Parti sözcüsü Mahir Ünal, sizce neden seçim sonucunu kabul etmeyerek bir takım olaylar çıkmasına neden olabilecek muhalefet liderlerinin çıkan olaylardan sorumlu olacağını belirten bir açıklama yapma gereği duydu?

5- YSK Başkanı saat 02:15'te basın toplantısı yaparak “Sayın Erdoğan salt çoğunluğu sağlamıştır “ dedi ancak oran paylaşmadı. Dana sonra partilileriniz de "Elimizdeki tutanaklar YSK ile uyuşuyor” dedi ama oran vermekten kaçındı. Sabah 2:30 itibariyle oranlar neden paylaşılamadı?

6- Adil Seçim Platformu ve CHP seçim sistemine tüm ıslak imzalı tutanaklar girilerek sonuçlar hesaplandı mı? Yoksa sisteminiz kilitlendiği için çalışmayı kesip YSK sonuçlarını veri olarak mı kabul ettiniz? Hesabı tamamladıysanız sonucu siz veya CHP’li yetkililer neden paylaşmadı?

7- Basın toplantısında “Ben tutanak peşinde koşuyordum zamanım yoktu” dediniz. İ. Küçükkaya ile mesajlaşacak zamanı bulurken en azından Twitter hesabınızdaki 4,7 milyon takipçinize 280 karakterlik bir mesaj yazmaktan veya beş dakikalık bir açıklama yapmaktan sizi alıkoyan neydi?

8- Basın toplantısında "Oy çalmışlardır ama aradaki fark 10 milyon, bunu çalamazlar" dediniz. Seçimi birinci turda bitiren oy miktarı 10 milyon değil 1,3 mlyon olarak görünüyor. Dediğiniz manipülasyon miktarı ne kadar olabilir?

9- Sizin ve CHP'nin dün geceki tavrından sonra önümüzdeki seçimlere katılım oranının ve sandık denetimi için seferber olan insan sayısının bir daha bu noktaya ulaşabileceğini düşünüyor musunuz?

Sayın @vekilince bugün 12:00'deki basın toplantınızı izledim. Eğer orada olsaydım dün geceyle ilgili size bazı sorular sormak isterdim. Oradaki arkadaşların sormadığı, cevabını da şimdiye kadar bir yerlerde göremediğim sorularım aşağıda...

— Güventürk Görgülü (@guventurks) June 25, 2018

'BU BÖYLE YARIM KALMAYACAK'

Bu sorular hala yanıt bulmayı beklerken ve sosyal medyada elden ele dolaşırken İnce'den ilginç bir paylaşım geldi. 

İnce, "Elbet bir gün buluşacağız" isimli şarkıya, seçim sürecinde yaptığı çalışmaların görüntülerinin eklendiği bir klip paylaştı.

Bu böyle yarım kalmayacak... pic.twitter.com/Ax81K3uNLF

— Muharrem İNCE (@vekilince) June 25, 2018

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@