CHP MYK yarın toplanacak Kılıçdaroğlu istifa edecek mi?

CHP MYK yarın seçim değerlendirmesini yapacak. Ard arda istifa çağrılarını Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetimi kabul edip istifa edecek mi?

Seçim Sonuçları 2018 25.06.2018, 22:54 25.06.2018, 22:57
CHP MYK yarın toplanacak Kılıçdaroğlu istifa edecek mi?

İleri Haber - Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yrütme Kurulu (MYK), yarın saat 11.00'de seçim değerlendirmesi için bir araya gelecek.

Kılıçdaroğlu'na art arda istifa çağrıları

Resmi olmayan seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından CHP yönetimi tarafından yapılan açıklamada "Seçim sonuçlarından hayal kırıklığı olmaz" denmiş ancak partililer tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Mevcut Genel Merkez yönetiminin seçimlerdeki başarısızlıkta rolü olduğu gündeme getirilen iddialar arasında. 

CHP’li Eren Erdem twitter hesabından yaptığı açıklamayla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağırdı. 

Erdem paylaşımında "2920 gündür Genel Başkan olan ve 9 seçim kaybeden birinin,50 günlük çalışmayla CHP'nin mahkum edildiği %25 barajını aşıp %30'ları geçen bir siyasal hareketlilik karşısında yapması en erdemli davranış 'istifa' olacaktır. Bu, saygın, erdemli bir davranış olarak mutlaka tarihe geçer" ifadelerini kullandı.

2920 gündür Genel Başkan olan ve 9 seçim kaybeden birinin,50 günlük çalışmayla CHP’nin mahkum edildiği %25 barajını aşıp %30’ları geçen bir siyasal hareketlilik karşısında yapması en erdemli davranış “istifa” olacaktır.Bu, saygın, erdemli bir davranış olarak mutlaka tarihe geçer.

— Eren Erdem (@erenerdemnet) June 25, 2018

Bir diğer istifa çağrısı da resmi olmayan sonuçlara göre 41 yıl sonra Elazığ’dan seçilen ilk CHP milletvekili Gürsel Erol’dan geldi.

Erol’da twitter hesabından açıklamalar yaparak CHP yönetimini eleştirdi.

Gürsel Erol paylaşımında “Partimizin yaşadığı 24 Haziran seçim sonuçları başarısızlığının sorumlusu bu yönetim anlayışıdır. Mevcut Genel Merkez Yönetimini sıfat ve unvanları ne olursa olsun bu mağlubiyetin sorumlusu olarak görüyorum ve derhal istifaya davet ediyorum. " dedi .

Erol aynı zamanda "Bu çağrımı genel merkez tarafından belirlenen, garanti seçim bölgesinden gelen bir milletvekili olarak değil, Tunceli ve Elazığ’da seçim kazanmış partinin ilkeleri ve etik değerleriyle siyaset yapan fedakar bir milletvekili olarak yapıyorum." diye ekledi.

1-Partimizin yaşadığı 24 Haziran seçim sonuçları başarısızlığının sorumlusu bu yönetim anlayışıdır.

Mevcut Genel Merkez Yönetimini sıfat ve ünvanları ne olursa olsun bu mağlubiyetin sorumlusu olarak görüyorum ve derhal istifaya davet ediyorum.

— Gürsel Erol (@gurselerol62) June 25, 2018

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@