"Şakkadanak" çıkışı olay olmuştu: Necmettin Batırel'den yeni dolar yorumu!

Daha önce "Şakkadanak" çıkışıyla uzun süre gündemden düşmeyen Necmettin Batırel'den, doların yükselmesinin ardından çok konuşulacak bir yorum daha geldi. Batırel, "Bu fiyatlardan kim alır? 13 lira mı olacak? 15 lira mı olacak? 20 lira mı olacak? Bunlar hayal mahsulü rakamlar." dedi.

Finans 18.11.2021 - 19:16 18.11.2021 - 19:18 Ali Parim

Merkez Bankası'nın kasım ayında da faizleri indirmesiyle birlikte dolar 11 TL'nin üzerinde işlem görmeye başlarken, daha önce doların piyasadaki yükselişinin önlemesi konusunda, "Merkez Bankası Başkanı olsam, 10 milyar dolar şakkadak satarım! Şaşırır millet, dolar düşer" önerisini sunan Türkiye yazarı Necmettin Batırel'den yeni bir yorum geldi.

TGRT kanalında katıldığı bir programda konuşan Batırel, "Doların alıcısı çıkmazsa mutlaka düşer, dolar 13, 15, 20 lira mı olacak? Bu fiyatlardan kim alır, bunlar hayal mahsulü rakamlar." dedi.

Ardından Türk ekonomisinin bunu hak etmediğini belirten Batırel, "Merkez Bankası'nı sanki faiz artırmaya zorlayan bir operasyon gerçekleşiyor ama bunu yapması mümkün değil" ifadelerine yer verdi. 

Necmettin Batırel, 2017 yılında dolar 3,5 TL'ye yükseldiğinde katıldığı bir programdaki açıklamalarıyla uzun süre gündem olmuştu.

Batırel, doların düşürülmesi için "Merkez Bankası bu aşamada ne yapabilir? Ortada bir yangın var. Buna köpükle müdahale etmek lazım. 10 milyar dolar şakkadak satarım. Şaşırır millet. Hiç beklemedikleri bir hareket. Niye satıyor... Nasıl satıyorlar derler. Mutlaka düşer dolar. Biraz yavaş düşürecekler. Arkadan bir 10 daha satarım. Yetmedi bir 10 daha satarım, çil yavrusu gibi dağılırlar. Buz gibi olur" önerisini sunmuştu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@