Yutulabilir Mide Balonu

Mide balonu obezite rahatsızlığına çözüm olarak geliştirilen ve obeziteyle mücadelede başarılı olan tedavi yöntemlerinden biridir.

Sağlık 25.09.2020, 08:13
Yutulabilir Mide Balonu

Obezite ile mücadelede mide balonu uygulamaları en etkili tedavi yöntemidir. Mide balonu ile tedavilerde ameliyat olmadan, anesteziye gerek duyulmadan tedavi edilebilmekte ve bu özellikleri sayesinde en yaygın olarak uygulanan obezite tedavilerinden biri haline gelmektedir. Mide balonu uygulamalarının bir çeşidi de hap gibi yutulan mide balonu uygulamasıdır. Hap gibi yutulan mide balonu ismine elipse denir ve su ile yutularak mideye gitmektedir. Her hasta için uygun olan bu yutulan mide balonu tedavisi özellikle anestezi almak istemeyen kişiler için büyük konfor sağlamaktadır.

Mide Balonu Nedir?

Mide balonu obezite rahatsızlığına çözüm olarak geliştirilen ve obeziteyle mücadelede başarılı olan bir tedavi yöntemidir. Ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen mide balonu tedavisi ile hastalar 20-25 kilo civarı bir zayıflama yaşarlar. Mide balonu mideye yerleştirildikten sonra şişerek ya da doldurularak mide de yer kaplar ve hastayı tok tutarak zayıflamasına neden olur. Obezite ameliyatı olmadan önce mutlaka mide balonu uygulamasını tercih etmeleri önemlidir. Pratik ve ameliyatsız olan uygulama özellikle çok kilolu olmayan kişilerde yaygın olarak tercih edilir.

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonu fiyatları için mutlaka bir sağlık merkezine gidilerek genel cerrah ile görüşme yapılarak karar verilmesi gereklidir. Mide balonu uygulamaları için internet üzerinden fiyat verilmesi sağlık bakanlığı tarafından yasaklanmış durumdadır. Mide balonu fiyatları üzerinde etkili ola faktörlerden bahsetmek gerekirse uygulama yapılacak merkez, mide balonu uygulamalarında kullanılacak malzemeler genel olarak mide balonu fiyatları üzerinde etkili olacaktır. Mide balonu fiyatları tüp mide gibi diğer obezite tedavilerinden daha düşük maliyetlidir.

Mide Balonu Yaptıranlar

Mide balonu yaptıran kişilerin mide balonu çıkarıldıktan sonra da yaşamlarına aynı özenle dikkat etmeleri gereklidir. Mide balonu kalıcı bir uygulama değildir ve en fazla 1 sene süresi vardır. Mide balonu süresince ve çıkarıldıktan sonra diyetlerine sadık kalan kişiler verdiği kiloları tekrar almazlar. Mide balonu uygulamaları herkese güvenle uygulanmakla birlikte mide balonu yaptıranlar genel cerrah uzmanlığında işlemleri yaptırırsa herhangi bir komplikasyonla karşılaşma ihtimalleri düşüktür. Mide balonu uygulamalarından sonra mutlaka hastanın diyet programına sadık kalması ve doktorunun önerilerine uyması gereklidir. Bu durum hastada komplikasyon oluşmadan ve uzun sürli mide balonu kullanımı sağlayacaktır. En fazla mide balonu 6 ay mide asidine karşı koyabilir. Bu süre sonunda çıkarılması önerilir.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Mide balonu uygulamaları kişilerde diyet ve sporla veremedikleri kiloları vermek için en pratik çözümler arasındadır. Mide balonu kullanıcıları 20-25 kilo arasında kilo kaybı yaşadıklarını ve ameliyatsız uygulama olduğu için kesi olmadan sadece kısa süreli uyku haliyle işlemlerin yapıldığını belirtirler. Şişmanlığa bağlı olan rahatsızlıkların da azalmasında büyük fayda sağlayan mide balonu uygulamaları kilo kaybına ve verilen kiloların korunmasına da büyük yardım etme niteliğine sahiptir. Balon yerleştirilmesi ya da çıkarılmasından sonra hasta yan etki yaşamaz ve yaşanırsa da nadir olmakla birlikte oral ilaçlarla çözülür.

Mide Balonu Nasıl Takılır?

Mide balonu mutlaka genel cerrahın kontrolünde ve genel cerrah tarafından takılmalıdır. Mide balonu endeskopi cihazının yardımıyla mideye yerleştirilir ve yerleştirilen balon serum fizyolojik maddesiyle şişirilir. Midede yer kaplayan mide balonu hastanın tok durmasına ve yemek yemeyerek kilo vermesine yardımcı olur. 18-60 yaş arası her hastaya güvenle uygulama yapılabilir ve uygulama sonrası yan etki ihtimali bulunmaz. Kalıcı uygulama değildir ve en fazla 1 sene sonra çıkarılması gereklidir. Bu süre zarfında ve sonrasında diyetlerine dikkat eden kişiler 40-45 kiloya kadar bir kilo kaybı yaşadıklarını iletirler.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ ß hakkında bilgi için hemen sitemizi ziyaret ediniz.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@