Uzun ilişki için bu 7 hatadan vazgeçin

1- Dürüst olmama, güvensizlik   Kıskanç olmayın. Başta bu konuya dikkat etmenşzde fayda var. Ayrıca tutarlı davranın. Partnerinizle aranıza beyaz da olsa yalan sokmayın ve dürüs

Sağlık 20.04.2015, 10:35
Uzun ilişki için bu 7 hatadan vazgeçin

1- Dürüst olmama, güvensizlik

 

Kıskanç olmayın. Başta bu konuya dikkat etmenşzde fayda var. Ayrıca tutarlı davranın. Partnerinizle aranıza beyaz da olsa yalan sokmayın ve dürüst olun. Unutmayın onun yanında başkalarına söylediğiniz masum yalanlar bile onun durup düşünmesine sebep olacaktır. O yüzden her zaman açık olun. Aranızda bie sıkıntı olursa bunu onunla paylaşmaktan konusşmaktan çekinmeyin. İlişkinin temel yapılarından biri de güven sağlamaktır. Güven çok zor oluşturulur ama kolay yıkılır. Yıkılmaması için elinizden geleni yapın.

2- Seksle ilgili sorunlar

 

Partnerinizle ne sıklıka seks yapmak istediğinizi ya da seks sırasında neler istediğinizi anlatın ve onun da sizinle paylaşmasını isteyin. Çünkü ilişki ne kadar güzel devam etse de seksle ilgili sorunlar illaki olacaktır. Bunun olmaması için uğraşın ve onunla yapacağınız kaçamakları iyi ayarlayın.

 

3- İletişim yeterli değilse

 

İlişkilerde en önemli şeylerden biri de iletişim. Partnerinizle karşılıklı olarak ya da telefonla günde en az beş dakika konulun. Bu konuşmaları iyi değerlendirin. Çünkü gün içindeki stres ve sıkıntılardan birbirinizi ancak siz kurtarabilirsiniz.

4- Parasal sorunlar

 

Parasal konular konuşulması en zor olan konulardır ve çiftlerin genellikle kaçındığı konulardan biridir. Ama yine de arada konuşulmasında büyük fayda var. İşle ilgili çeşitli yatırımlarla ilgili fikir alış-verişi yapmak ilişkinizde yalnız olmadığınızı anlamanızda yardımcı olacaktır.

5- Ev işleri

 

Partnerinizle ortan bir iş planlaması kurmanız birbirinizle evde daha çok vakit geçirmenize yardımcı olacaktır. Mesela siz yemeği yapın o masayı hazırlasın. Gayet adil ve düzenli bir planlama yapmak ikinize de iyi gelecektir. Siz kendinizi yalnız hissetmekten kurtulacaksınız o da size yardımcı olduğu kendini mutlu hisedecektir.

6- Tartışmaları yönetmek

 

Tartışmalarda kendinize hakim olmayı başarın. Mesela tartışma kötüye gidiyorsa temiz hava alın biraz yalnız kalıp kafanızı toparlayıp tekrar düşünmek için birbirinize zaman tanıyın. Konuşarak anlaşmanızda fayda var. Aksi halde tartışma kırıcı sebeplere yol açabilir.

7- Ana konularda uyuşma

 

Çocuklar, inançlar ve yaşam tarzı gibi konularda eş fikirli olun. En önemli konular bunlardır. Eğer bu konularda beli bir uyuşmazlık yaşıyorsanız bunu karşılıklı oturup konuşun ve ortak bir fikre ulaşmaya çalışın.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@