Ürünlere zehir enjekte edildiği iddiası üzerine 4 büyük marka ürünlerini raflardan kaldırıyor

Bazı ürünlere zehir enjekte edildiği iddiası üzerine dört büyük uluslararası firma ürünlerini market raflarından kaldırmaya karar verdi.

Sağlık 21.12.2016, 10:51
Ürünlere zehir enjekte edildiği iddiası üzerine 4 büyük marka ürünlerini raflardan kaldırıyor

Io Chokona / Atina, 20 Aralık () - Yunanistan’da bazı ürünlere zehir enjekte edildiği iddiası üzerine dört büyük uluslararası firma ürünlerini market raflarından kaldırmaya karar verdi.

Delta, Coca-Cola, Unilever και Nestlé firmaları karton kutuda ve plastik ambalajda olan ürünlerini bir süre için Attika bölgesinden kaldıracağını duyurdu.

İktidar karşıtı olduklarını iddia eden bir grubun internette “Prasini Nemesis-2. Perde” (Yeşil İlahî Adalet) adı altında yayınladığı uyarı-ihbarda ürünlere hidroklorik asit enjekte ettiklerini iddia etmişti.

Hatta her ürüne zehri şırınga ile nasıl naklettiklerini tasvir etmişti. İlgili makamlarla devamlı irtibatta bulunan şirketler her şeyden önce insan sağlığına önem verdiklerini ve tedbir olarak bazı ürünlerini kısa bir süre için dağıtmayacaklarını ve ücretsiz ulaşılan telefon numaralarında müşterilere bilgi vereceklerini bildirdiler.

Süt ürünleri satan Delta firması “Bu durum 60 yıldır Yunan ekonomisini destekleyen, 1.200 kişi çalıştıran, 1.400 çiftçiyle işbirliğinde bulunan bir firmaya zarar veriyor. Yalnız firmamızı değil, dağıtım- satış ağını da olumsuz etkiliyor. Nihayetinde Yunan toplumuna zarar veriyor” açıklamasını yaptı.

2013 yılında Yunanistan’da buna benzer bir olay daha yaşanmıştı.dha

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@