Tüp mide ameliyatıyla 4 ayda 33 kilo verdi

MERSİN'in Tarsus İlçesi'nde yaşayan 36 yaşındaki Rıfat İlkyaz, geçirdiği mide ameliyatının ardından 4 ayda 33 kilo vererek 116 kilodan 83 kiloya düştü.

Sağlık 19.08.2016, 12:41
Tüp mide ameliyatıyla 4 ayda 33 kilo verdi
Tolunay DUMAN/TARSUS (Mersin), () - MERSİN'in Tarsus İlçesi'nde yaşayan 36 yaşındaki Rıfat İlkyaz, geçirdiği mide ameliyatının ardından 4 ayda 33 kilo vererek 116 kilodan 83 kiloya düştü.

Aşırı kilolarından rahatsız olan Rıfat İlkyaz, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erdal Cücük'ün gerçekleştirdiği obezite cerrahisi (tüp mide) ameliyatıyla 4 ayda 33 kilo verdi. Nisan ayındaki ameliyattan önce 116 kilo olan İlkyaz, ağustos ayında 83 kiloya kadar düştü. Evli 1 çocuk babası olduğunu belirten Rıfat İlkyaz şöyle dedi:

"Son 10 yıldır kilo sorunum vardı. Diyet ve diğer yöntemlerle kilo veremedim. Hayatım çok zorlaşmıştı. Sağlığımla ilgili ciddi sıkıntılarım vardı. Nefes almakta, yürümekte zorlanıyordum. Ameliyattan sonra az yiyerek doyabiliyorum. Hızla kilolarımdan kurtuldum. Daha önce kilolarım yüzünden çocuğumla ilgilenemiyor, oyun oynayamıyordum. Artık çocuğumla da rahatça ilgileniyorum."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@