Tedavi olmazsa ayağı kesilecek

Ayağındaki Yara İçin Oksijen Tedavsi Olması Gerekiyor

Sağlık 12.12.2015, 19:46
Tedavi olmazsa ayağı kesilecek

(Kocaeli), (DHA) - KOCAELİ'nin Derince İlçesi'nde 49 yaşındaki Fatma Kaşdaş, 13 yıl önce sağ ayağına batan taşla topuğunda kronikleşen yaranın tedavisi için oksijen tedavisi gerektiğini, 30 seansı 750 lira olan tedavi ve ortopedik ayakkabı için yardımcı olunulmasını isteyerek, "Ayağımdaki yara bir türlü iyileşmedi. Tedavisi yapılmazsa yara kangrene dönüşüp ayağım kesilecek" dedi.

Derince'nin Yenikent Mahallesi'nde oturan Fatma Kaşdaş'ın 13 yıl önce evinin bahçesinde sağ ayağına taş battı. Fatma Kaşdaş'ın ayağında kronikleşen yara zamanla derinleşti. Fatma Kaşdaş'ın topuk kısmındaki yara kemiğe kadar ulaşırken, oksijen tedavisi için İzmit'te bulunan özel bir hastaneye yönlendirildi. Seansı 25 TL olan 30 seansı 750 TL olan tedaviyi karşılayacak duruma olmayan Fatma Kaşdaş, hayırseverlerin yardımcı olmasını istedi.


18 yıl önce eşinden boşanan 1 çocuk annesi Fatma Kaşdaş, "Acilen oksijen tedavisi görmem gerektiği söylendi. Ayrıca özel ortopedik ayakkabılara ihtiyacım var. Bir tek aldığım dul ve yetim maaşı olan bin 200 lira vardı. O da ablam eşinden ayrılınca maaş ikiye bölündü. Aylık aldığım 600 lira ile ben ne yapayım? Üniversitede okuyan oğlum var. Geçinemiyoruz ki tedaviye nasıl para harcayalım" dedi.

Kronik yaranın her geçen gün ilerlediğini söyleyen Fatma Kaşdaş, "Ayağımdaki yara bir türlü iyileşmedi. Her gün pansuman yapsam bile kanamalar oluyor, yürüyemiyorum. Hayırsever vatandaşların yardımını bekliyorum. Ne olur kurtarın beni. Yoksa bu yara kangrene dönüşüp ayağım kesilecek" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@