Son 2-3 Gündür Grip Vakalarında Azalma Var

ANKARA (ANKA) – Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, grip vakalarının iniş sürecine geçtiğini belirterek, “Son 2-3 gündür vakalarda, müracaatlarda ciddi bir azalma var. Hastanelerdeki yatışlarımızda önemli bir azalma var. Pik dö

Sağlık 01.04.2015, 08:11
Son 2-3 Gündür Grip Vakalarında Azalma Var

ANKARA (ANKA) – Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, grip vakalarının iniş sürecine geçtiğini belirterek, “Son 2-3 gündür vakalarda, müracaatlarda ciddi bir azalma var. Hastanelerdeki yatışlarımızda önemli bir azalma var. Pik dönemi geçtiğimiz hafta itibarıyla durağan döneme geçti” dedi.

Müezzinoğlu, Rixos Otel’de düzenlenen “Ulusal Kanser Haftası Sempozyumu”nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gribal enfeksiyonlar açısından son 1 aydır vaka artışı yaşandığını anımsatan Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

“Son bir haftadır durağan giden vaka artışı, iniş sürecine geçti. Son 2-3 gündür vakalarda, müracaatlarda ciddi bir azalma var. Hastanelerdeki yatışlarımızda önemli bir azalma var. Pik dönemi geçtiğimiz hafta itibarıyla durağan döneme geçti. Bugün itibarıyla da iniş dönemine geçti. Şu anda grip vakalarıyla ilgili ‘Olağanüstü bir sıkıntımız kalmadı’ diyebilecek sürece geçtik. Buna rağmen yine de vatandaşlarımıza hijyene dikkat etmelerini, herhangi bir kırgınlık hissettiklerinde istirahat etmelerini, bol sulu gıda almalarını öneriyoruz. Son rakamları bugün veya yarın yayımlayacağız.” (ANKA/DEVAM)
(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@