SES Kayseri Şubesi’nden, Başbakan Yıldırım’a acil servis tepkisi

SAĞLIK Emekçileri Sendikası (SES) Kayseri Şube Başkanı Orhan Karakaya yaptığı basın açıklamasında, Başbakan Binali Yıldırım’ın acil servislerle ilgili yaptığı açıklamaya tepki göstererek, "Başbakanın...

Sağlık 15.07.2016, 14:35
SES Kayseri Şubesi’nden, Başbakan Yıldırım’a acil servis tepkisi
SAĞLIK Emekçileri Sendikası (SES) Kayseri Şube Başkanı Orhan Karakaya yaptığı basın açıklamasında, Başbakan Binali Yıldırım’ın acil servislerle ilgili yaptığı açıklamaya tepki göstererek, "Başbakanın 'Kız bakmaya gidiliyor' dediği acil servislere başvuran hasta sayıları sağlık politikamızın geldiği noktayı göstermektedir. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine 2016 yılının ilk 6 ayında 450 bin kişi başvuru yapmıştır" dedi.

SES Kayseri Şube Başkanı Orhan Karakaya ve SES Kayseri Şubesi üyeleri Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Başbakan Yıldırım’ın acil servislerle ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösteren SES Kayseri Şube Başkanı Karakaya, açıklamayı ciddiyetten uzak olarak niteledi. Karakaya, şunları söyledi:

"Yurttaşların artık acil servislere sadece tedavi için değil, çocuklarını evlendirmek için gittiklerini iddia eden ve hastanelerin oldukça 'şirin' yerlere dönüştüğünü söyleyen Başbakanın sağlık alanındaki sorunları magazinselleştirmeyi bırakıp çözüm için adım atmaya davet ediyoruz. Bu açıklamalarla Başbakan sadece gece gündüz demeden şiddet görerek, öldürülerek hizmet sunmaya çalışan sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini değil, acil sağlık hizmetine ihtiyaç duyan vatandaşları da zan altında bırakmıştır. Vatandaş ile sağlık emekçisini karşı karşıya getiren, sağlık emekçilerini itibarsızlaştıran bu magazinsel üslup nedeniyle hem bu servisleri kullanan vatandaşlardan hem de sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinden derhal özür dilemelidir."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@