"Sağlıktaki Ek Ödeme Artışı Tüm Sağlık Personeli Kapsamalıdır"

Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, sağlık personeline ek ödemelerin yüzde 100 tavan oranından ödenmesinin tüm sağlık çalışanlarını kapsaması gerektiğini söyledi.

Sağlık 14.04.2020, 16:20
"Sağlıktaki Ek Ödeme Artışı Tüm Sağlık Personeli Kapsamalıdır"

Türkiye'nin Kovit 19 salgını ile topyekün mücadele ettiğini belirten Başkan Demircan, "Kovit 19 ile mücadele kapsamında Sayın Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile yaklaşık yirmi gün önce Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca tarafından da duyurulan üç ay süre ile ek ödemelerin % 100 tavan oranı ile ödeneceği belirtilmişti. Bu pandemi döneminde sağlık çalışanlarının devletimizden böyle bir beklentisi olmamasına rağmen ödül niteliğindeki ödeme için teşekkür ederiz. Lakin bu ödül tüm sağlık çalışanlarını kapsamadığı gibi, geçmişte olduğu gibi bugün de motivasyonu bozmaktadır. Şöyle ki; hekim arkadaşlarımız ile hekim dışı (ebe, hemşire, sağlık memuru) arkadaşlarımız arasında ciddi bir fark doğurmuş;  teknik hizmetler, genel idari hizmetler, yardımcı hizmetler ve sürekli işçi kadroları ile birinci basamak sağlık hizmetlerinin bir kısmı ile hizmet alımı yolu (radyoloji v.b.) ile fiilen çalışanlar ve kronik rahatsızlıkları nedeniyle idari izinli sayılan arkadaşlarımızın tamamı kapsam dışı bırakılmıştır" dedi.


"KAPSAM GENİŞLETİLMELİ"
Uygulamanın tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğini kaydeden Demircan, şunları söyledi, "Pandemi ile mücadele ettiğimiz bu günlerde sağlık hizmetlerinin sunumunda her bir sağlık çalışanı ağır risk altındadır ve sağlık hizmetlerinin sunumu bir ekip işidir. Bu yönetmelik bu yönü ile eksik düzenlenmiştir, sağlık çalışanları adına bir bütünü kapsayacak şekilde düzenlenmesi ise talebimizdir. Ve ayrıca sendikamıza başvuran birçok sağlık çalışanı arkadaşımız maaşlarında icra kesintisi bulunduğunu belirtmişlerdir. Üç ay süre ile tavan oranından yapılacak ödemeden doğacak fark icra dosyalarına kesilecektir. Bu durumda olan sağlık çalışanlarımız adına Sayın Cumhurbaşkanımızdan arz ve talebimiz yeni bir düzenleme ile fark ücretlerinin icra dosyalarına kesilmemesi yönündedir. Özveri ile görevini yapan başta Sağlık Bakanımız Koca ve ve sağlık çalışanı arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Hastalarımıza şifa, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum"

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@