Sağlık Çalışanlarından Son Uyarı

İZMİR Tabip Odası ve bazı sendikaların çağrısı üzerine Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir günlük iş bırakma eylemine giden sağlık çalışanları, taleplerinin yerine getirilmemesi durumunda eylemlerini genişletip ülke genelinde grev çağrısı yapacaklarını kaydetti.

Sağlık 30.11.2015, 14:24
Sağlık Çalışanlarından Son Uyarı

(DHA)- İZMİR Tabip Odası ve bazı sendikaların çağrısı üzerine Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir günlük iş bırakma eylemine giden sağlık çalışanları, taleplerinin yerine getirilmemesi durumunda eylemlerini genişletip ülke genelinde grev çağrısı yapacaklarını kaydetti.

İzmir'in en büyük sağlık kurumlarından Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bahçesinde toplanan sağlık çalışanları, taleplerini sıralayıp bir an önce yerine getirilmesini istedi. Eylemden habersiz olan bir çok hasta kayıt bölümüne başvurup görevli doktorlardan randevu almaya çalıştı. Ayrıca Acil Servis, ameliyathaneler ve ciddi sağlık sorunları kapsamına giren hastaların tedavi hizmetlerinin devam ettiği belirtildi. Asistan doktor Çağrı Dursun, "Ayda 300 saat çalıştırılıp bir de eğitim alması istenen başka bir meslek kuruluşu var mı? Biz asistanlar buraya eğitim almaya geliyoruz, ancak yoğun iş yükü altında bunu yapamıyoruz. Hastalara çok kısa süre bakabiliyoruz ve bu da sağlık hizmetinin kalitesinin düşmesine yol açıyor. Taleplerimiz çok açık bunların yerine getirilmesini istiyoruz" diye konuştu. İzmir Tabip Odası Başkanı Suat Kaptaner, şunları kaydetti:


"Tüm meslek grupları için döner sermaye sabit ödemelerinin en az iki kat arttırılması, ek ödeme adı altında ödenen tüm ücretlerin emekliliğe yansıtılması, döner sermayeden yapılan kesintilere son verilmesi, fiili hizmet süresi zammının (Yıpranma payı) yasalaşması ve çalışma koşullarımızın iyileştirilmesini istiyoruz."

Hastanede örgütlü ve eyleme destek veren sendikaların temsilcileri de birer konuşma yapıp, bugün yapılan eylemin son uyarı olduğunu, taleplerinin yerine getirilmemesi durumunda eylemlerini genişletip ülke genelinde grev çağrısı yapacaklarını söyledi. Açıklamaların ardından sağlık çalışanları hastane bahçesinde yürüyüş yaptı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@