Sağlık Çalışanlarından Doktora Şiddete Tepki

BOLU'daki İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fakülte Ünitesi'nde görevli araştırma görevlisi Dr. Özgür Özerdoğan'ın hasta yakınlarının saldırıya uğraması, sağlık çalışanları tarafından protesto edildi.

Sağlık 28.10.2015, 22:52
Sağlık Çalışanlarından Doktora Şiddete Tepki
Mutlu YUCA- Taner BAYAR/BOLU, (DHA) - BOLU'daki İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fakülte Ünitesi'nde görevli araştırma görevlisi Dr. Özgür Özerdoğan'ın hasta yakınlarının saldırıya uğraması, sağlık çalışanları tarafından protesto edildi.

İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fakülte Ünitesi İç Hastalıkları Servisi'nde görevli araştırma görevlisi Dr. Özgür Özerdoğan, önceki gün akşam saatlerinde, iddiaya göre tek kişilik oda isteyen hastanın yakınlarının saldırısına uğradı. Kafa travması geçiren dr. Özgür Özerdoğan tedbir amacıyla gece kontrol altında tutuldu.

Bugün hastanenin önünde toplanan yaklaşık 100 sağlık çalışanı doktora şiddet uygulanmasını protesto etti.

Türk Tabipler Birliği, Türk Sağlık-Sen ile Sağlık Emekçileri Sendikası adına basın açıklamasına okuyan Dr. Fatih Atik sağlık çalışanlarının darp edilmesine tepki göstererek, "Sağlık personelinin vatandaşlarımıza fedakarca verdiği sağlık hizmetinin karşılığı sağlık çalışanlarının kanı ya da canı mı olmalıdır? Ülke genelinde bakıldığında uğradığı bir şiddet sonrası canının kaybedilmesi yanında darp edilmesi, sözlü ve fiili hakaretlere maruz kalması biz sağlık çalışanlarının kaderi olmamalı, bu gidişe dur denmelidir. Bu saldırıyı lanetliyor ve şiddetle kınıyoruz" dedi.

Tek kişilik oda isteyen hasta yakınlarının saldırısına uğrayan Dr. Özgür Özerdoğan bulunduğu serviste yaptığı açıklamada, "İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Köroğlu Ünitesi'nden tedavi için hastanemize bir hastamız geldi. Kendisiyle ilgili gerekli bilgiler alındıktan sonra yatış işlemleri için doktor hanımla hasta yakınının tartıştığını gördüm. Hasta bağırarak konuşuyordu ve hastaneden çıkmak istediğini beyan ediyordu. Doktor hanım kendisine yerimizin olmadığını anlatmaya çalıştı. Ben de kalması için ikna etmeye çalıştım. Prosedür gereği hasta çıkmak istediğinde imzalı belge düzenleriz. Hasta da "Mecbur kaldığım için çıkmak istiyorum" şeklinde ibare eklemek istedi ve kendisine bunun mümkün olmadığını anlatmaya çalıştık. O sırada tartışma çıktı ve iki kez darbe aldım. Hemşireler araya girdi" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@