Sağlık Bakanlığında Yüksekokul Okuyan Personele Tayin Hakkı

Sağlık Bakanlığında görev yapan sağlık personelinden 2 yıllık okul kazanan personele de tayin hakkı getirildi.   Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde! Memures.com 4 Nisan 2015 tarihinde yayınlan

Sağlık 05.04.2015, 13:38
Sağlık Bakanlığında Yüksekokul Okuyan Personele Tayin Hakkı
Sağlık Bakanlığında görev yapan sağlık personelinden 2 yıllık okul kazanan personele de tayin hakkı getirildi.
 
Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde! Memures.com
4 Nisan 2015 tarihinde yayınlanan Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 16. Maddesinde öğrenim ile ilgili maddede değişiklik yapıldı.
 
Yapılan değişiklikle önceleri 4 yıllık lisans düzeyinde okul kazananlara tanınan tayin hakkı artık sağlıkla ilgili olmak kaydı ile en az 2 yıllık yüksekokulda öğrenim gördüğünü belgeleyen sağlık personeli öğrenim süresi ile sınırlı kalmak suretiyle bir defaya mahsus öğrenim durumundan tayin talebinde bulunabilecek.
 
Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 16. Maddesinin g fıkrasına göre ‘’ Sağlık ile ilgili bir alanda en az iki yıllık öğrenim gördüğünü belgelendirmesi hâlinde, öğrenim süresi ile sınırlı olmak kaydıyla, öğrenim gördüğü yere, bir defaya mahsus olmak üzere atanabilir.’’ Denilmektedir.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@