Sağlık Bakanlığı Şube Müdürlüğü Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı kapsamında Şube Müdürlüğü Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sağlık 07.11.2015, 21:38
Sağlık Bakanlığı Şube Müdürlüğü Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı’nın Şube Müdürlüğü hariç Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği yerleştirme sonuçlarını 4 Kasım 2015 tarihinde açıklamasının ardından gözler Şube Müdürlüğü mülakat sonuçlarına çevrildi.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan on binlerce memur 28 Haziran 2015 tarihinde yapılan görevde yükselme ve Unvan değişikliği sınavına girdi ve memuriyet kariyerlerinde bir basamak daha yükselmek için yazılı sınavda ter döktü. Sınavdan 1 ay sonra yani 28 Temmuz 2015 tarihinde ise sınav sonuçları açıklandı. Şube Müdürlüğü hariç GYS ve PÜD sınavını kazanan adaylar 7 Ekimde tercihlerini yapmaya başladılar. Sağlık Bakanlığı dün tercih yapan memurların ( Şube Müdürlüğü Hariç) yerleştirme sonuçlarını açıkladı. 914 Memur tercihleri doğrultusunda yerleştirildi. Gözler Şube Müdürlüğü için başvuru yapan ve mülakatı tamamlanan memurların mülakat sonuçlarına çevrildi.

MEMURLAR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MÜLAKAT SONUÇLARINI BEKLİYOR

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan GYS ve PÜD sınavına 11.500 kişi Şube Müdürü olma hayalleri ile girdi. Sonuçların açıklanması ile birlikte 2437 kişi 60 puan barajını aşarak mülakata girmeye hak kazandı. Sağlık Bakanlığı tarafından mülakat komisyon kuruldu ve mülakatlar 31 Ağustos 2015 tarihinde başladı. Normal şartlarda 7 Aralık 2015 tarihinde sonlanması gereken mülakatlar komisyon sayısının 4’e çıkarılmasıyla 2 ay erken yani 6 Ekim 2015 tarihinde sona erdi.

Şube Müdürlüğü Mülakatına giren memurlar şimdi mülakat sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Akıllarda da hep aynı soru dolanıyor. Şube Müdürlüğü mülakat sonuçları Hükümetin ve kabinenin kurulmasından sonra mı açıklanacak.

MÜLAKATA GİREN ADAYLARA HATIRLATMA

Mülakata giren memurlar yazılı sınavda 60 ve üzerinde puan alan kişilerden oluşuyor. Mülakatta ise en az 70 puan alanlar başarılı sayılacak. Eğer mülakatta 70 puan alamadıysanız başarısız sayılacaksınız. Yani yazılı sınavdan 90 puanda alsanız mülakattan 70 üzeri alamazsanız tercih hakkına sahip olamayacaksınız.

Kaynak: Mymemur

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@