Sağlık Bakanlığı: Nusaybin'de Hasar Gören Ambulansların Yerine Yedek Ambulanslar Gönderildi

Sağlık Bakanlığı, Mardin’deki Nusaybin Devlet Hastanesi bahçesinde park halindeki ambulanslara düzenlenen saldırıya ilişkin olarak, “İlçede, 112 acil sağlık hizmetlerinin aksamaması için olaydan hemen sonra hasar gören ambulansların yerine yedek ambulanslar takviye edilmiştir” açıklamasında bulundu.

Sağlık 27.07.2015, 19:56
Sağlık Bakanlığı: Nusaybin'de Hasar Gören Ambulansların Yerine Yedek Ambulanslar Gönderildi

ANKARA(ANKA) – Sağlık Bakanlığı, Mardin’deki Nusaybin Devlet Hastanesi bahçesinde park halindeki ambulanslara düzenlenen saldırıya ilişkin olarak, “İlçede, 112 acil sağlık hizmetlerinin aksamaması için olaydan hemen sonra hasar gören ambulansların yerine yedek ambulanslar takviye edilmiştir” açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün Nusaybin Devlet Hastanesi bahçesinde park halinde bulunan ambulansa teröristlerce uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Açılan ateşte, 2’si 112 acil servis, 1’i hasta nakil aracı olmak üzere toplam 3 ambulansa 13 merminin isabet ettiği ve ambulansların kullanılamaz hale geldiği belirtildi.

Açıklamada, “İlçede, 112 acil sağlık hizmetlerinin aksamaması için olaydan hemen sonra hasar gören ambulansların yerine yedek ambulanslar takviye edilmiştir. Bu tür menfur saldırılar, büyük fedakârlıklarla her şartta görev yapan çalışanlarımızı ve sağlık camiamızı hiçbir zaman yıldırmayacaktır” denildi.

Açıklamada, vatandaşların en temel hakkı olan sağlık hizmetlerine erişim hakkını doğrudan hedef alan böylesi saldırıların en çok bölge insanına zarar verdiğinin altı çizildi.

Açıklamada, “Her koşulda devam etmesi gereken sağlık hizmetlerine yönelik hain saldırıları gerçekleştirenleri ve yaşananları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” ifadeleri kullanıldı. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@